Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hízunk 30 év felett? Ez...

Miért hízunk 30 év felett? Ez természetes?

Figyelt kérdés
Én mindig 60-65-kg voltam.2 gyerek után is tartottam a súlyom,de 4-5 hónapja csak úgy jönnek rám a kilók,pedig az életem ugyanaz,azt eszem mint eddig és mégis...:(most 75kg vagyok és félek a nyártól,strandtól.Bár a férjemnek így tetszek de magamnak nem.Sokmindent próbáltam már,torna,diéta,futás stb...mit tehetnék hogy nyáron én is kicsit jobban érezzem magam a bőrömben?Van még valaki akinek ez a gondja?Érdekelne hogy mit tett hogy jobb legyen.
2009. febr. 5. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A kor előrehaladtával az ún. alapanyagcsere lassúbbá válik. Márpedig ez teszi ki az átlagos tevékenységet végző ember energiaszükségletének a nagy részét.


Változatlan kalóribevitel mellett gyakorlatilag nincs esélyed lemozogni a napi 1000-2000 kJ (250-500 "kalória") különbözetet, ehhez rengeteget kéne sportolni.


Ennek ellenére a megoldás az energiabevitel megszorítása mellett a rendszeres mozgás, mert ez egy nem teljesen ismert mechanizmus révén csökkenti az éhségérzetet is bizonyos határokon belül.

2009. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de még valami.2 éve kivették az epémet,és sokan azt mondták hogy akinek kiveszik meghízik.Ez igaz lehet?Bár nem tudom mi az összefüggés.
2009. febr. 5. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Azért hízol el, mert junk-foodon élsz és keveset mozgol. A sok főtt és finomított étel, sok hús, tejtermék és a kevés zöldség és gyümölcs fogyasztás hozzájárul az elhízáshoz. Valamint az hogy az emerek nagyon zsírosan étkeznek. ez nem vicc. Emiatt vannak a civilizációs betegségek?


És hogy mi a tanácsom? Intenzív mozgás, szaunázás, méregtelenítés, böjt, sok nyers zöldség minden főétkezéskor, elhagyni a finomított élelmiszereket, az állati eredetű élelmiszerekkel szemben preferálni a növényit.

Olvass egy kicsit:


[link]

2009. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az epehólyag-eltávolítás ha valamit, akkor inkább fogyást okozhat, ugyanis a zsíros ételek emésztéséhez nem áll rendelkezésre a megfelelő mennyiségű epe, így azok felszívódása sem tökéletes.
2009. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előző válaszolóknak. Nem természetes az elhízás. Nézd meg pl. az állatokat. Azok elhíznak, ahogy öregszenek? (De megnézhetnél engem is. 50 közelében annyi a súlyom, mint 20 éves koromban.) A kor előrehaladtával az energiaszükséglet valóban csökken, de hát erre az a megoldás, hogy kevesebbet kell enni. Ilyen egyszerű. Vagy ha többet akarok enni, azt bizony le kell mozogni, ami sajnos a mai világban a legtöbb embernek tényleg megoldhatatlan.
2009. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,bizony egyhangulag a mozgás és kevesebb étkezés a kulcsa a dolognak de mikor falun lakom bár van mit tenni mert állatok vannak de ha látnátok azt a guszta sonkát stifit az asztalon..:(nehéz nemet mondani.Ezelőtt 10 évvel városi voltam nem ettem ilyeneket.Hát nagy akaratra lesz szükség a kajában,de a mozgásban tiszta levegőben ,zöldségben nincs hiány.Talán csirkét kellene többet ennem :)
2009. febr. 5. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A kor előrehaladtával lassul az anyagcsere, ez viszont csak azért okoz elhízást, mert az ember sok feldolgozott szemetet eszik, amit fiatalkorban még sokáig tolerál a szervezet, aztán egyre kevésbé... nem az ételek mennyisége, hanem a MINŐSÉGE a fontos! Legfőképp a szénhidrátoknál kritikus ez, mert minél jobban fel van dolgozva, annál jobban hízlal (igen, ugyanis NEM a zsírok hízlalnak!) tehát kerülni kell a cukrokat, liszteket.
2009. febr. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van köszi.De azért azt elmondom hogy nagyon figyelünk arra hogy mit eszünk,mert a kicsi fiam (11 éves)sajnos cukorbeteg és lisztérzékeny egyben.Figyelnem kell minden összetételt és számolnom a szénhidrátot(sajnos).Mi is azt esszük amit Ő és fordítva.Nem mintha jól állnék anyagilag de ezeket a bioételeket meg kell vennem és egyben főzök mindent ja és olajjal.Nem könnyű de együtt diátázunk és jobb mindenkinek.Sajnos igen nekünk nincs megszabva a szénhidrát,azért is "árt"nekünk jobban.
2009. febr. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!