A méhszájseb begyógyul magától?
Nekem vérzéssel is járt a méhszájsebem pár évvel ezelőtt. Néhányszor el kellett mennem ecsetelésre, de aztán a vérzés elmúlt. Azt mondták, hogy addig, amíg nem szülök, addig ne csináljunk vele semmit. Illetve azt is mondta a doki, hogy esetleg nehezebben fogok teherbe esni. De második próbálkozásra sikerült:-))
Azóta semmi panaszom nincs, de persze oda kell rá figyelni és a rákszűrést gondosan, pontosan megcsináltani.
Ha nincs panaszod (pl.: vérzés), akkor nincs igazán más tennivaló, de állítólag ez nem múlik el, tehát örök életedben megmarad.
Sok marhaságot is írtak, de igazság is van.
Tehát. A méhszájseb nem valódi seb, hanem a hámréteg elváltozása (ezért lehet belőle rák). Ha már vérzik is, az súlyosabb eset.
Van olyan, ami magától elmúlik, esetleg ecseteléssel, és van olyan, ami nem, azt műtik. Ha kicsi, megvárják, míg befejeződik a folyamat (ez akár 2 év is lehet), vagy megvárják a szülést, mert a méhszájat nem jó piszkálni, mindenféle problémákat okozhat a terhesség során. Minden attól függ, mit lát az orvos.
Ettől még szexelni nyugodtan lehet.
Én sem hallottam még, hogy a teherbe esést akadályozná.
Nekem is van méhszájsebem, a dokinál úgy kellett rákérdezni hogy mi lesz vele, mert ő egyébként semmit nem mondott rá... gondolom nem tulajdonított neki nagy jelentőséget.
Végül miután rákérdeztem azt mondta, hogy lefagyasztja majd ha meglesz a rákszűrés eredménye.
Időközben utánanéztem a neten és:
- mondják, hogy rákot okozhat... --- ez lehet igaz lehet nem, kb. annyi a valószínűség alapja mint a megnagyobodott anyajegy elrákosodásának... --- egyébként pedig ez a nézet onnan alakult ki, hogy méhszájseb esetén a doki gyakorlatilag a "kibújt" méh belső nyálkahártyájáról tud mintát venni, ami sokkal biztosabb diagnózist ad a rákszűrés során.
- Rengeteg ember spontán meggyógyul kezelés nélkül.
- Van aki nem is tud róla.
- Majdnem minden 3. fiatal lánynak van.
- Sok orvos nem is említi, mert feleslegesen nem stresszeli az embert.
- Orvos és orvos között is megoszlik a kezelés módja. Sok orvos a konzervatív kezelést javasolja azaz kúp, irrigálás, és keresik a gyulladást kiváltó okokat. Más orvosok pedig drasztikus megoldásokat javasolnak, mint kimetszés, fagyasztás, égetés, lézeres megoldások... Nyilván a méhszájseb nagyságától függ a kezelés.
Ettől függetlenül üzenem annak a válaszolónak aki paráztatja itt a népet, hogy nem kell egyből a rákkal dobálózni..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!