Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja, hogy 18-20...

Mi okozhatja, hogy 18-20 naponként jön meg a ciklusom?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni. Már többször előfordult, hogy gyakrabban jött meg a havi vérzésem, mint 28 nap. Volt 2-3 hnap mikor azt hittem végre beáll, aztánkezdődött előlről. Félek, hogy vérszegénységhez fog vezetni. Mit javasoltok, mit tegyek? Nőgyógyászhoz még nem akarok menni.

14/L


2011. jan. 2. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is mikor jött meg először? Mert lehet, hogy még nem állt be.
2011. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan mennyiség, hogy vérszegény legyél tőle. A 28nap pedig csak egy átlagos szám, nekem pl. 33napos. Azt tudom, hogy 40 nap alatt normális, az alsó határt nem, de én is kicsit gyorsnak érzem, de ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy baj van.
2011. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a korod okozza, ne aggódj, nem leszel vérszegény és nincs semmi bajod ;)... a gyerekorvostól meg nyugodtan megkérdezheted, miket egyél, ami segíti a vérképzést
2011. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, nem állt be a rendszerességre. Nekem kb 18-19 éves koromra lett viszonylag rendszeres. Nem leszel vérszegény, nyugi.
2011. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen 20 és 40 nap között jön meg (azaz pl. rendszeresen 20 napra),akkor nincs gond, gyakorlatilag nincs olyan nö, akinek 28 napos a ciklusa. (akik azt irják, hogy nekik annyi, az azért van, mert fogamzásgátlót szednek, és nem a saját hormonrendszerük szabályozza.

Ha viszont nagyon erös a vérzésed, akkor jobb, ha elmégy nögyógyászhoz, mert esetleg lehetsz vérszegény emiatt.

2011. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2 éve jött meg először. Nem nevezném túlzottan erősnek. talán 1-1 nap van,mikor erősebb. és általában 5-6 napig szokott meglenni.
2011. jan. 2. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne aggódj miatta. Ha még egy év múlva is ilyen, na akkor doki.
2011. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!