Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 35 fokos testhőmérséklet...

35 fokos testhőmérséklet miatt aggódni kellene?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
nem, nem hiszem.
2010. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha állandóan ennyi, akkor nem. Nekem is ennyi, és emlékszem rá édesanyámnak is ennyi volt. Én megkérdeztem a háziorvost, ő mondta, hogy nem gond. Viszont emiatt szinte soha nem lázasodok be, de ha már 37 fok a hőmérsékletem, nagyon beteg vagyok.
2010. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem szoktam mérni a lázam, soha nem voltam lázas. De ma nem éreztem jól magam; ezért gondoltam előveszem - elsőre 34,8-at mért - mondom ez nem lehet elővettem a másik (mind kettő digitális, gondoltam egyik csak rosszul mér...) a másik 35,1-et mutatott, majd azóta is felváltva 35 körüli értékekeket mutatnak, ezért nem tudom, hogy meg kell e ilyednem... két napja egyfolytában fűtött lakásban vagyok 22 fokban.
2010. dec. 29. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A digitálisaknál fél fokot hozzá kell adni a hónaljban mért hőmérséklethez, hogy a valós hőmérsékletedet lásd.
2010. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, jól mondja az előző! Hozzá kell adni 0.5 fokot. Egyébként a 35.5 is alacsony kissé. Én egy pajzsmirigyhormont nézetnék vérből, ha napokig ennyi marad.
2010. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
91%
azért ilyen "alacsony" , mert valamilyen külső hőmérsékleted befolyásolja . ha a belső hőd állandó akkor nem kell félned :)
2010. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy alul működésnél is lecsökken a testhőmérséklet! Ezért kell megnézni.
2010. dec. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 hete voltam vérvételen, ha gond lett volna a pajzsmirigyemmel, akkor remélem kiderült volna. Talán még annyi, hogy 8 napja szedek béta blokkolót - bisoporolt, de nem hiszem, hogy emiatt lenne...
2010. dec. 29. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:

"2 hete voltam vérvételen, ha gond lett volna a pajzsmirigyemmel, akkor remélem kiderült volna. "


Nem feltétlenül. T4, T3, TSH vizsgálat volt?

2010. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!