Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszket az egész...

Nagyon viszket az egész lábam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Borotválni szoktam, és elég száraz is. Nem tudom emiatt viszket-e, de már pirosra kapartam :S Mit tegyek h elmúljon a viszketés, illetve mitől lehet?? Eddig soha nem viszketett... 18/L
2010. dec. 12. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Irritáció, nekem is szokott így lenni. Nagyon jó testápolóval (bármi, amit extra száraz bőrre ajánlanak) kend át naponta kétszer. Estére mehet vastagon is, csak húzz rá egy nadrágot, amit nem féltesz, ha krémes lesz.

A tél nem kedvez a száraz bőrnek, sajnos sokszor hámlani kezd és viszketni.

Ami még fontosabb: igyál minél több vizet vagy koffeinmentes teát (gyümölcstea, stb), mert belülről is száradhatsz.

Egy kis C-vitamin kúra is segíthet, a C-vitamin hiány is okozhat ilyet.


Egy szóval: sok testápoló, sok folyadék, némi C-vitamin kúra. Ha ettől se jön rendbe, akkor bőrgyógyász.

2010. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el a gyógyszertárba, vegyél bőrgombára valami kenőcsöt,kend be...de ha gondolod bekenhetem én is:) 18/F
2010. dec. 17. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
vakard meg
2010. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!