Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyászaton használnak...

A nőgyógyászaton használnak valamilyen síkosító anyagot? Mennyire kellemetlen ez a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Használnak.

Melyik vizsgálatra gondolsz?

2010. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hüvelyi vizsgálathoz nincs síkosítás és nem kellemes élmény, de az egészséged érdekében az a pár perc kellemetlenség belefér
2010. nov. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi vizsgálatnál eddig nekem mindig volt síkosító (3 különböző orvosnál is).

És a vizsgálat sem volt kellemetlen, csak maga a tudat kicsit zavarba ejtő, de nem vészes.


Második kérdező nem tudom hova jár nődokihoz, de örülök, hogy én jó szakembert választottam.

2010. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rákszűrésre mész, nem használnak síkosítót, mert befolyásolhatja az eredményt. Jobb orvosok meleg vizet folyatnak előtte a kacsára, így az nem hideg, és kicsit jobban csúszik. Sima vizsgálatnál (kétkezes) én még sosem találkoztam síkosítóval. Hüvelyi uh-nál használnak síkosítót minden esetben. Egyik vizsgálat sem fájdalmas, ha kellőképpen el tudsz lazulni. A szitu első néhány alkalommal, vagy idegen dokinál kellemetlen lehet, de ha már ismerős az orvos, a helyzet, akkor rutinól megy. :)
2010. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

énsem találkoztam még síkosítóval, kesztyűvel vizsgál azmeg amúgyis siklik.

rákszűrésnél meg pláne nemhasználnak síkosítót.

az eszközös vizsgálatnál meg tudja a rák, nekem még sosem kenték be semmivel, huhákolni szokták h nelegyen hideg :D


ezeket együttvéve sem vészes a vizsgálat, én sosem féltem, még először sem, és ma sem okoz semmi gondot ha nőgyógyászhoz kell mennem, nem fájt sohasem a vizsgálat, még így "síkosító" nélkül sem

2010. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, azt hiszem, harmadik válaszoló, én járok a jó szakemberhez és nem te....ahogy írták a síkosító bezavar a rákszűrés és a kenettenyésztés eredményébe is....hüvelyi ultrahanghoz nyilván kell használni valamilyen csatolóanyagot (gélt), de itt sima nőgyógyászati vizsgálatról lenne szó, szerintem ;)
2010. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
11-30 14:12 válaszoló vagyok. Szeretném tudni, mi az, amire nem kaptál választ, hogy kiemelted a kérdésed? Nem kötekedés képp, tényleg mondd meg kérlek, ha tudok, szívesen válaszolok. Üdv
2010. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gondolom még több véleményre, tapasztalatra kíváncsi.


Én sem találkoztam még semmiféle síkosító anyaggal, a vizsgálat nem vészes. A szokásos évi vizsgálatara szoktam menni. Amikor hasi UH-t csinált akkor volt gél, hüvelyi UH-m még nem volt.

Minden nőnek van természetes nedvessége/folyása, egészséges esetben nem vagy száraz, minek kéne síkosító, ez azért nem ugyanaz, mint egy aktus.

2010. dec. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, kíváncsi voltam mások tapasztalatára és véleményére. Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 3. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Rákszűrésnél nem használ síkosítót, de kétkezesnél és ultrahangnál igen.
2010. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!