Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfia vizsgálatra...

Mammográfia vizsgálatra szoktatok járni? Mikor mentetek először? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat!!!:)
2010. nov. 23. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A mammográfia tulajdonképpen egyfajta röntgen felvétel,amit a melleidről készítenek.Egyáltalán nem fájdalmas.Rendszeres évenkénti mammográfiai szűrővizsgálat csak 30 éves kor felett kötelező.Fiatalabb nőknél csak akkor szoktak végezni,ha valamilyen csomót észlel a páciens valamelyik mellében, vagy netán kötelező valamilyen munkaalkalmassági vizsgálathoz.
2010. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítanék...A vizsgálat nem mindig fájdalommentes, leginkább csak kellemetlen, hiszen egy meghatározott erővel összenyomják a mell állományát. Ez a zsírosan átalakult emlőknél kevésbé kellemetlen, mint a mirigyes szerkezetűnél.

A mammográfiás vizsgálat egyáltalán nem kötelező és 40 év alatt rutinszerűen, szűrés jelleggel nem is javasolt. 40 év felett kezdődik az évenkénti szűrés, amire az ÁNTSZ küld(het) behívó levelet, de nem kötelező, csak nagyon ajánlott.

40 év alatt ha panasszal jelentkezik valaki, elsősorban ultrahang vizsgálat és ha szükséges, tűbiopsziás mintavétel történik. Ritkán, nehezen eldönthető esetben készülhet mammográfia kiegészítésképpen.

Jelenleg nincs olyan munkaalkalmassági vizsgálat, amely kötelezően előírhatná a mammográfiás vizsgálatot (mint ahogyan a férfiaknál nem nézik a prosztatát sem).

2010. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Az első vagyok: köszi a pontosítást!Én úgy tudtam,hogy 30 év fölött már szűrnek,de mindennap tanul valamit az ember...Én 25 vagyok,és egyszer már csináltak nekem mammográfiát tüdőszűrés és miegymás mellett, amikor az egyetemre jelentkeztem, és orvosi alkalmassági igazolást kellett a jelentkezéshez csatolnom, ezért gondoltam, hogy alkalmassági vizsgálat részét képezheti fiatalabb korban.De akkor biztosan tévedtem.
2010. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Értem. Csak azt nem, hogyan készíthettek ebben az életkorban mammográfiát szűrésként, ma ez műhibának számít. A vizsgálat röntgen sugárral készül, produktív korban nagyon fontos, hogy feleslegesen ne kapjon ionizáló sugárzást a szervezet, mert az összes, amit életünk során kapunk, nem ürül ki, hatása kumulálódik.

Akkora a szigorúság, hogy még 40 év felett sem szabad egy éven belül két mammográfiás szűrővizsgálatot csinálni, ha napra pontosan nem telt el az egy év.

2010. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat,sokat tanultam belőle!

ÜDV!!!

2010. nov. 24. 08:40
 6/6 404 ***** válasza:
100%
Nem fájdalmas
2010. nov. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!