Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cickafarkfű teát hogyan...

A cickafarkfű teát hogyan fogyasszam?

Figyelt kérdés
Elég rendszertelen a menstruációm és azt olvastam hogy a cickafarkfű tea erre valamilyen szinten megoldás. Azt szeretném tudni, hogy hogyan kell fogyasztani a megfelelő hatás elérésének az érdkében? Mehet bele citrom és cukor is vagy csak mézzel? És ez a tea a felfázásra is jó? A válaszokat köszönöm
2010. nov. 17. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy púpos teáskanál cickafark füvet leforrázol 2,5 deci vízzel, pár percig állni hagyod, aztán leszűröd és már ihatod is. Legjobb csak úgy üresen, de ha nem megy, tehetsz bele pici mézet és citromot.
2010. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fenti válasszal értek egyet, még annyit tennék hozzá, hogy műanyag vagy porcelán dolgokat használj, de semmi képpen nem fém eszközöket a készítésnél.

A cickafark jó felfázásra is, én beáztatok kb. 100gr cickafarkot 24 órán át 5l vízbe, és ezt szűröm bele az ülőfürdős vízbe. Viszont felfázásra nagyon ajánlom a tőzegáfonya kapszulát. Napi egy szem is elég és elkerülöd a felfázást. Én múlt héten kúráltam ki magam ezzel, és nagyon bevállt.

Amúgy még egy tanács: menj el nőgyógyászhoz, és vizsgáltasd ki magad mi lehet az oka a rendszertelen mensinek, és csak utána teázz. Én pl. ittam a tavaly, és kiderült, hogy miómám van, ami a teák hatására nőhetett is mert ösztrogéntartalma igen magas. Szóval nem tudhatod, hogy most a cickával segítesz vagy épp ártasz.

2010. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!