Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindenkinek egyszerre van...

Mindenkinek egyszerre van menstruációja? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egy-két nap eltérés mellet mindenkinek ugyanakkor van menzesze? Azért kérdezem, mert furcsa, hogy anyukámnak, és 2 barátnőmnek is ugyanakkor volt. Bocsi, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de szeretném tudni. Bunkók kiméljenek. Köszi :)
2010. nov. 10. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem:D
2010. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig a lányommal egyszerre menstruáltunk. És egyszercsak változott nállam a helyzet, már 1 hét eltolódás van közöttünk.
2010. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi logika nincsen abban, hogy mindenki ugyanakkor. Vannak egybeesések, mert egy hónap 30-31 napból áll ami nem túl sok, és van rá 3 milliárd nő a világon, szóval...

Próbálj logikusan gondolkodni.

2010. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem minden nő egyszerre mentstruál, de azért nem is teljesen véletlenszerű a dolog. A legtöbb nő ugyanis - hacsak hormonális fogamzásgátlókkal nem befolyásolja a ciklusát - teliholdkor menstruál.

Sajátos módon azt is kimutatták, hogy azok a nők, akik sok időt töltenek együtt, egy idő után ugyanarra az időpontra állnak be.

Hogy ezek miért vannak így, nem tudom. Esetleg érdemes lehet az interneten keresgélni.

2010. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Okai az ősidőkre nyúlnak vissza. A férfiak az ősközösségekben teliholdkor mentek vadászni, és valahogyan a nők menzesze is erre az időszakra tolódott a közösségen belül. Ha a pasi visszajön, készen álljon a gyermeknemzésre.
2010. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert amikor nálunk ma szerda este van, akkor Ausztráliában már csütörtök...

(Mindebből az is következik, hogy ma már biztos nem lesz világvége)

2010. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nincs mindenkinek egyszerre a menzesze, de én azt hallottam hogy azok a nők akik nagyon sok időt töltenek együtt azoknak egymáshoz igazodik a ciklusuk. Amikor kollégista voltam, 1-2 nap különbséggel menstruáltunk a szobatársaimmal, és most a kolleganőmmel is. :-)
2010. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!