Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes, ha elfelejtett...

Lehetek terhes, ha elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót egy napig?

Figyelt kérdés
Azóta rendesen szedem, a barátom nem belém élvezett el, de tudom, hogy elvileg az előváladékban is vannak spermák. Segítsetek!
2010. nov. 9. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
milyen választ vártál? lehetsz.
2010. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szedés melyik hetében történt és beléd élvezett-e a kihagyást megelőző 3-4 napban?
2010. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer jártam én is így. A 16 napi gyógyszert elfelejtettem bevenni, mert anyukámat az ügyeletre kellett vinni. Nagyon megijedtünk. Másnap együtt voltunk rendesen. Csak az utolsó 1-2 szemnél vettem észre hogy kimaradt.5 év alatt egyszer fordult elő. Nekem azt válaszolták hogy terhes lehetsz csak nagyon kicsi az esélye. Barátnőimtől is megkérdeztem ők is jártak így és nem lett semmi.

Mielőtt még megköveznétek, nyilván van rá esély de nagyon kicsi.

A fókuszban a nő nőgyógyásza is azt mondta hogy valószínű nem lettem terhes.

Ne parázz

2010. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egy naop kihagyás az nem jelent semmit, gondolj bele hogy eddig rendszeresen szedted, tehát bent van a szervezetedben egy nap nem oszt- nem szoroz. Persze hogy mindenki azt írja hogy lehetsz terhes. Esélyed mindenképpen megvan rá, de az semmi. Más ember tabletta nélkül évekig próbálkozik, mire összejön a baba, nehogymár valaki meg egy nap miatt legyen terhes.
2010. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!!
2010. nov. 9. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászatból úgy tanítják, hogy 1 szem kihagyása már olyan mértékben megnöveli a teherbeesés kockázatát, hogy ARRA A LEVÉLRE VÉGIG KIEGÉSZÍTŐ VÉDEKEZÉST (pl. óvszer) IS KELL ALKALMAZNI!


Miért? Mert egy ha kimarad egy szem, akkor a hormonszint annyira leeseik, hogy a hipofízis hirtelen felszabadul a gátlás alól ("overshoot") és elkezdi termelni a hormonjait, melyektől akár spontán ovuláció is lehet (a fogamzásgátlók célja az ovuláció megakadályozása lenne). Ha ez bekövetkezik, akkor már nem vagy teljesen védett abban a ciklusban!

U.i.: a fogamzásgátlók úgy vannak tervezve, hogy ha a petesejt megtermékenyül, akkor a fejlődő embrióra nem hatnak, így az beágyazódhat és normálisan fejlődhet (más kérdés, hogy az "anyuka" ennek nem örül).

2010. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sok kölyök tabit szedne és úgy dugna, amikor fogalma sincs, hogyan működik a gyógyszer, amit évekig szed... *sóhaj*
2010. nov. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!