Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombánál elég a krém,...

Hüvelygombánál elég a krém, vagy legyen inkább kúp is?

Figyelt kérdés

Fogászati problémák miatt egy hétig antibiotikumot szedtem. Nem tudtam, hogy nőként ilyenkor nem csak a gyomrot kell védeni probiotikummal, hanem a hüvelyt is, és amikor a foggyulladás után először szeretkeztünk a párommal, utána viszketni kezdtem. Tünetek alapján ez gomba (enyhe pirosság, viszketés, kevés, enyhén savanykás illatú, sűrű folyás), és mivel másfél éve egyszer a doki is canesten combit írt fel, a maradék krémet elkezdtem használni. 2 napja kenem, mintha enyhítené a tüneteket, de elmúlni még nem múlt el. Lehet csak türelmetlen vagyok :)

Nem szeretnék össze vissza gyógyszert vásárolni, plusz a fogászati dolgok nagyon nagy részét elvitték a megtakarításomnak, így most magán nőgyógyászra nincs pénz, rendes orvos csütörtökönként rendel. A kérdésem lényege: hatásosabb a hüvelykúp/tabletta, esetleg hüvelyflóra helyreállító pár nap múlva, mint a krém? Érdemes beruházni csak kúpra? Ha igen, melyiket ajánljátok, ami a legolcsóbb kategóriába tartozik? (Háziorvossal ha olyan, megpróbálom felíratni, hogy olcsóbb legyen.) Tejsavas intim mosakodót használok, ez segíthet még a javulásban?



okt. 20. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát mivel a hüvelyflórád ment galyra (elvileg) nyilván azt belülről is kell kezelni. Nekem egyszer egy gyógyszerész azt mondta, h nyugodtan kenjem be belülről magam a krémmel, ugyan az a hatóanyag van a kúpban is. De ha akarsz kúpot, van pl. a canesten kombi - ami kúp + krém egy dobozban. Azt csináld pár napig, utána ha elmúltak a tünetek, hüvelyflóra helyreállító cuccot is használj, pl: lactofeel. És a barátod is kenje magát pár napig, ha nem akarod, hogy visszafertőzzön. Ha nem múlik el, doki..
okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!