Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alacsony ösztradiol szint...

Alacsony ösztradiol szint okozhat évekig tartó depressziót?

Figyelt kérdés

És ha igen, hogyan tovább? Mit mondjak a háziorvosomnak, hogy biztos komolyan vegyen? Pszichológushoz nem akarok menni, mert ez nem lelki eredetű, így nem hiszem, hogy célra vezetne, de mondjátok, ha tévedek.

2016-ban és 2022-ben alacsony volt az ösztradiol szintem, de igazából a pajzsmirigy hormonok miatt volt mindkét vérvétel, így ezzel akkor nem is foglalkoztak, nem is említették, csak a papíron láttam, hogy nem jó az érték. Mostanában nem voltam vérvételen, csak elkezdtem rajta gondolkodni, hogy emiatt lehet-e minden.



tegnap 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez az egész összefügg. A pajzsmirigy hormonok, a nemi hormonok, a d vitamin szint (az neked milyen? pajszmirigy gondosoknak sokszor alacsony) és még sok más minden. Simán lehet depressziót okozó. Én is sokkal jobban lettem miután elkezdtem foglalkozni az egészségemmel és találtam egy jó doktort.
tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Majd ha hazaérek, átbogarászom jobban a régi leleteket.

A fentieken kívül még arra emlékszem, hogy a TSH volt magas és PCOS-em is van elvileg, bár utóbbiról nem kaptam papírt (vagy csak elvesztettem). Annyit mondott a nőgyógyász rá, hogy menjek vissza, ha teherbe akarok esni... A TSH meg az utolsó vérvételen normális volt (előtte kétszer túl magas volt), arra pedig azt mondták, hogy szedjek szelént és télen D vitamint. A szelént szedegetem amikor eszembe jut, de akkor majd veszek D vitamint is.

ma 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!