Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől fájhat ennyire a menstru...

Mitől fájhat ennyire a menstruáció?

Figyelt kérdés

Egyébként 8 napos, az első 3 nap a legdurvább, további ketfő tűrhető, a maradék nem fáj. Ma sem bírtam a suliban meglenni, kegyetlenül görcsölt, szédültem, egyszer hánytam is a fájdalomtól (óráról ki kellett kéreckednem), volt hogy le kellett ülnöm annyira fájt. Amúgy is nagyon szokott fájni, de ennyire még nem, van h szédülök a fájdalomtól de még sose hánytam. Amúgy viszonylag rendszeres, 11 évesen jött meg, az első félévben még nem fájt, csak az után, de azonnal nagyon. Valaki hasonló cipőben?


17L



okt. 9. 20:36
 1/10 cinderella_ válasza:
39%
Szia! Ugyan ez. Nekem a fogamzásgátló segített. Össze se hasonlítható az előtte-utána állapot. Kitartást.
okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Megér egy nőgyógyászati vizsgálatot, lehet szervi oka. Lehet, hogy felírnak rá fogamzásgátlót, attól elmúlik a fájdalom.
okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy "sima" ciszta vagy mióma miatt is fájhat, de ez még a jobbik eset, mert műthető.

Endrometriózis a rosszabb, mert attól nem lehet megszabadulni. Állandóan visszatér :/

Lehet hormonális oka.

Mindenképp menj el nőgyógyaszhoz, 17 évesen amúgyis már ajánlatos.

okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Lehet endo, lehet ciszta, hormonális ok...


Meg lehet semmi is.

Nekem az első nap szörnyű, felkelni nem tudok, épp nem hányok, de amúgy teljesen egészséges vagyok, szóval "ez van, ezt kell szeretni".


Fogamzásgátlót pedig ne szedj, az nem segít, inkább menj el normális kivizsgálásra.

okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Azért írják fel, mert nem segít. Aha. Logikus ...
okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mindenképp el kell menni vele nőgyógyászhoz, mivel a tévhitekkel ellentétben az ennyire erős menstruációs fájdalom nem normális. Gyakran endometriózis vagy PCOS felelős a dologért. Viszont ha van rá lehetőséged, akkor érdemes magánorvoshoz menni, mert ott sokkal tüzetesebb kivizsgálás van és nem csak legtudják az egészet egy fogamzásgátlóval. Ez azért is fontos, mivel ezekre a problémákra az életmódváltás a leghatékonyabb, nem a gyógyszer.
okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 cinderella_ válasza:

#6

Ilyen fájdalomnál nekem már mindegy volt, csak múljon el. Nekem segített a gyógyszer.

okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én erős fájdalomcsillapítóval oldottam meg az első napokat. Egy időben ilyesmi koromban nekem is első nap hányás, hasmenés, remegés, brutális fájdalom.

Aztán ismerőstől kaptam flektor port, meg nospa együtt az segített. Ezt irattam fel magamnak később, maguktól nem foglalkoztak velem.

Később magától (öregedéstől?) jobb lett. Akkor is fájt az első nap, de negyedannyira se.

Szülés óta meg szintén nem vészes.

Fogamzásgátlót ne szedj ha nem muszáj, rengeteget árthat.

okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 10 évesen jött meg először azóta folyamatosan nagyon fáj a menzesz. Nem tudok vele mit tenni. Apukám nem enged gyógyszert szedni és a nőgyógyász is azt mondja hogy ez a női sors bírjam ki. Sajna nem maradt más mint hogy tűrök.
okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te (?) már írtad ugyanezt máshova is, 9-es, bár az felnőtt volt, az "apukám nem engedi" szöveg pedig gyerekre utal. Nálatok nincs otthon fájdalomcsillapító? Nem tudsz magadnak venni? Bántalmazást soha nem kell, sőt nem szabad tűrni!
okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!