Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Reggel 1 kávé délelőtt 1...

Reggel 1 kávé délelőtt 1 cukormentes energia ital és délután még egy kávé. Nagyon káros így?

Figyelt kérdés
Energia ital ma becsúszott, ritkán iszom amúgy, de még délután fogok inni egy kávét.

ma 12:08
 1/2 Awatpr0 ***** válasza:

Számold ki a koffeinmennyiséget.


'A napi optimális koffeinmennyiséget 200 mg-ban állapították meg, míg egy egészséges felnőtt számára biztonságosan körülbelül 350-400 mg koffein fogyasztható. Ezt természetesen sosem tanácsos túllépni, terhesség alatt pedig arra kell törekedni, hogy a napi koffeinbevitel 150-200 mg alatt maradjon'

ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora az a kávé. Én régen főztem a szarvasival (teljes "adag", elvileg 6 személyes) és majdnem a felét megittam reggel, az nem 1 presszónak felel meg.

Amúgy hamar leszoktam erről 😊

Sőt, már automata van, 1 kávé az tényleg 1 kávé. De a kávé koffein mennyisége nem fix, nem mindegy milyen kávé, milyen kávéfőző, milyenre van darálva meg mennyi víz folyik át rajta, ráadásul egyeni tolerancia kérdése is ki mennyit bír, én mondjuk csak 4-5 kávé után vagyok feszült meg izzad a tenyerem szóval nekem az már rengeteg, 3 még belefér.

ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!