Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csokoládé ciszta vagy sima...

Csokoládé ciszta vagy sima ciszta?

Figyelt kérdés

Júniusban voltam dokinál akkor talált egy tojás nagyságú cisztát de kérdőjelel a papiromra irta hogy endometrioma(?)

Nem szedek fogamzásgátlót igy premenst és gynositolt kellett vennem rá

Elkuldott vervételre ca125 néztek ez rendben van.

Most szeptemberben voltam megint mostmár elvileg csak cseresznye nagyságú, szóval szednem kell tovább ezeket.

Olvasgattam mert nem értettem, tehát ha jól gondolom akkor azért küldött vervételre hogy kideruljon csoki ciszta vagy nem?

A csokiciszta nem megy össze ha jól tudom csak a sima ciszta 2-3 menstruáció alatt kiürül.

Egyébként rettentő fájdalmas menstruáció miatt mentem, régen is sokszor volt ilyen aztán egy ideig nem most megint.

Van hogy akkor is fáj azon az oldalt ha nem mensizek.

A kérdés igazából az hogy kell e félnem vagy ez még normális hogy nem szivodott meg fel de elvileg kisebb lett és csak tovább tart egy kicsit?



ma 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérvételből nem derül ki, hogy milyen ciszta. Azért küldtek vérvételre, mert annak az eredményéből, és ha többször nézik, akkor a változásából következtethetnek arra, hogy van-e valami rosszindulatú elváltozás.

A sima ciszta sem feltétlenül múlik el és ürül ki. Ezt így nem lehet tudni.

A lényeg, hogy megy össze, és sokkal kisebb lett. Ha nem szívódik fel, akkor sem kell félni. Nekem is volt, leszívták.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen, abszolút zöldfülű vagyok ebben a témában.

ma 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Uh-n allapitjak meg, hogy milyen. Ha nem mondta hogy az lenne, akkor vagy nem az, vagy nincs jelentosege most meg.
ma 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: sokszor nem állapítható meg egyértelműen UH-on.
ma 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
UH-n sokszor nem ítélhető meg pontosan, a tojás nagyságú cysta akármilyen is, mindenképpen utánkövetést igényel. Egyébként vannak olyan beszámolók, ahol a 4 cm-es csokicysta is kisebbedett, vagy éppen elmúlt.
ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!