Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ennyjre fura lenne?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyjre fura lenne?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem két szaktársammal és szóba jött valahogyan a fogamzásgátló használata. Ők ketten szednek, én pedig nem. Mindhárman nemi életet élünk. Egyikük már 5 éve szedi, a másik 3 éve. Rácsodálkoztak arra hogy én nem szedek semmit sem és hogy megbízom a páromban gumi-ügyben. Tényleg ennyire fura hogy nem szedek semmit se?

Szerintem az egész hormonháztartást szétroncsolja, illetve komoly mellékhatásai lehetnek (anyum lassan 20 éve nem szedi, de még mindig magas vérnyomása van / egyik munkatársam tüdőembóliát kapott tőle / az egyik szaktársam elhízott tőle). Párom mondta hogy sosem fog erre kényszeríteni, inkább ő felhúzza a kotont, ő jobbnak érzi így.

Remélem jó kategóriába írtam a kérdést, ezt láttam a legmegfelelőbbnek.


ma 09:05
 1/6 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem fura. Én sem szedem. Sajnos a mai világban sok férfi elvárja a nőtől, hogy szedje, mert nem szeretik a gumit... Az esetleges mellékhatások pedig nem is érdeklik.
ma 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te teszed jól. Egyáltalán nem jó ötlet a fogamzásgátló tabletta, nagyon sok egészségügyi gondot okozhat. Csak sokan nem elég tájékozottak. Illetve a minősíthetetlen nőgyógyászi hozzáállás is baj, akik vagy ennyire szakképzetlenek hogy ezt ajánlák folyton, vagy ebbe is van nekik jó biznisz a gyógyszergyártó cégek által.
ma 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet tudni, hogy anyukádnak a fogamzásgátló nélkül is lenne-e magasvérnyomása. (Valószínűleg igen.) Mint ahogyan az sem bizonyított, hogy hizlal-e hosszú távon. Mert a szedése alatt a vízvisszatartás miatt nő meg a testsúly, ami viszont ki szokott ürülni, ha valaki abbahagyja a fogamzásgátlót. A mélyvénás trombózis valóban összefügg vele, de csak olyanoknál, akiknek véralvadási zavaruk van.

A gumi jó megoldás lehet, de sokaknak kényelmetlen, "időrabló", és előfordulhat, hogy kiszakad a gumi, akkor pedig a szerencsén múlik egy nem kívánt terhesség lehetősége.

ma 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as ugyanannyi az esélye tablettánál is a teherbeesésnek, mint gumival. Egyik se 100% védelem.
ma 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kit érdekel? Neked így jobb nem? Az ő bajuk, hogy nem bíznak abban akivel szexelnek. Egy ideális világban a többség olyannal szexel akiben megbízik, de ez egy nem ideális világ, hanem a valóság.
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jól teszed, hogy nem szeded, a párod is szuper, hogy így gondolkodik, és nem erőlteti rád.


Én évekig szedtem tablettát (saját döntés, tájékozatlan voltam), soha többet, ha vissza tudnék menni az időben, el sem kezdeném.


Mindenkinek felírják, már a 17 éveseknek is, mint a cukorkát, hogy attól majd "beáll a ciklus", elmúlnak a görcsök. A tabletta csak elnyomja az igazi problémát, felborítja a hormonháztartást, rakat mellékhatása van, sokan évekig szenvednek az abbahagyása után, mert meddők lesznek, nem jön össze a gyerek stb.


Nem azt mondom, hogy a 2 szaktársadnak lesz tőle baja. Lehet, hogy nem. Kívánom nekik, hogy semmi bajuk ne legyen tőle.

ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!