Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van alternatív módszer a...

Van alternatív módszer a citológiai kenetvétel helyettesítésére?

Figyelt kérdés

Krónikus szűk hüvelyem van, egész életemben fájt a közösülés - 17 éves koromban lett egy méhszájsebem, ami azóta szeret vérezni, elfertőződni, ilyesmi.. 19 évesen volt egy iszonyatos fájdalmas és traumatikus kenetvételem, zokogtam a székben, a vérzés alig akart elállni, minden véres volt körös-körül… azóta, vagyis 10 éve nem volt mintavételem. Most 29 vagyok.

A visszatérő vulvovaginitis-emmel viszont sajnos sürgősségire kényszerültem pár hónapja, mert a duzzadt lágyéki nyirokcsomóktól nem tudtam már járni. Megpróbálta a nőgyógyász a kenetvételt, esélye se volt, olyan szűk voltam, és annyira fájt és persze vérzett megint.

A szexuális együttlétek fájdalmasak közben és utána is, gyakran kontakt vérzés jelentkezik, de a férjemmel már megtanultuk kezelni. Jelenleg a cikluson kívüli, egyre gyakoribb vérzések (fekete darabos és élénk piros is előfordul), minden hónapban, és a szeméremajkakon megjelent szemölcsök (kb 8 db) aggasztanak. Véres-nyálkás, kellemetlen szagú folyás is van..


Köszönöm!



szept. 18. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Létezik otthoni HPV teszt, de az ugye csak a HPV fertőzést mutatja ki.
szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nincs más módja.
szept. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha tényleg nincs más módja, akkor ezek szerint 2 választásom van: tűrni a tüneteket, és várni hogy majd jobb lesz, vagy rábeszélni magam egy újabb traumára zokogással, vérzéssel, álmatlan éjszakákkal. Fantasztikus…
szept. 18. 14:20
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háát igen, sajnos ez ilyen. Vagy nem tudom esetleg altatással lehet - e, bár nem hinném.
szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Magánkórházat keresnék fel ezzel a problémával, ott biztos tudnak segíteni neked.
szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem adj még egy esélyt a klasszikus mintavételnek! Mondd el egy magándokinak hogy legutóbb ez történt, ehhez mérten végezze a vizsgálatot.
tegnapelőtt 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!