Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb 1 hónapja fennálló hüvelyi...

Kb 1 hónapja fennálló hüvelyi fertőzés. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja iszonyatosan viszket a nemiszervem. Voltam nőgyógyásznál, Betadine kúpot ajánlott, nem javult tőle, sőt az 5. felhelyezése után annyira mart, csípett, égetett, hogy ki kellett mosnom magamból, mert nem bírtam. Ezután Klion hüvelytablettát írt fel a doki, az első tabletták fokozták a viszketést, de utána javult, a kúra után 5 napig jól voltam, majd megint elkezdődött a viszketés. A doki valami szájon át szedhető gombaellenes tablettát ajánlott, de nekem már elegem lett ebből a találgatásból, nem vizsgál meg, nem vesz kenetet, így kértem időpontot magánba egy barátnőm által ajánlott nőgyógyászhoz ahova jövőhétre van időpontom, szóval addig a Lactofeel hüvelygélt gondoltam megpróbálom, a 4. adagnál járok, de nem javul. Beliema kenőccsel is kentem, attól egyenesen rosszabb volt. Napközben van, amikor picit jobb, az éjszakák kegyetlenek, nem tudok aludni tőle. Folyásom amikor ez az egész elkezdődött akkor volt pár napig, rózsaszínes, azóta akkor volt még, amikor meg kellett volna jönnie, (ugyanis ebben a hónapban meg se jött, 10 napja késik, pedig mindig napra pontosan megjön) kicsit nagyobb mennyiségű fehér folyásom, teljesen normális állagú, szagtalan. Ezen kívül folyás nem volt, kellemetlen szag sincs, alhasi fájdalom se. “Csak” ez a borzasztó viszketés, égő érzés, kipirosodás nyilván már attól is, hogy állandóan vakarom, mert nem bírom ki.

Terhesség kizárva, de tesztet is csináltam azért, amit meg is ismételtem, mind negatív. Tartós kapcsolatban élek, óvszerrel védekezünk, sose volt még ilyen. Amióta elkezdődtek a panaszaim 1 hónapja, nem volt szex, így az is kizárva, hogy oda vissza adogatunk egymásnak valamit, munkahelyi mosdóban is odafigyelek a higiéniára, sose ülök rá a wc-re. Nyilván majd a doki mond biztosat, de már megbolondulok, kezdek aggódni is és még ki kell húznom szerdáig.

25/L


aug. 24. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy fertőzés, ha az orvos meg sem vizsgált rendesen, csak találgat? Lehet, hogy allergiás lettél valamire. Gondolt át amikkel érintkezhet: tisztálkodószer, mosószer, öblítő, fehérnemű anyaga, illatos wc papír, intim betét stb. Mondanám az óvszert is, de ha 1 hónapja nincs szex, akkor talán az nem lehet.
aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Még eszembejutott, hogy a cukorbetegség egyik tünete szintén ez. Ismerősöm volt, akinél ez volt a diabétesz egyetlen tünete.
aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem tudhatom, hogy fertőzés. Volt már egy olyan óvszer, amivel gond volt nekem, abban a pillanatban, ahogy érintkeztem vele nagyon csípett, akkor meg is álltunk, a kellemetlen érzés egyből elmúlt és többet olyat nem használtunk, de ez kb 1 éve volt. A többivel még sose volt gond, jó ideje egy fajtát használunk mindig. Meg igen, 1 hónap elteltével nem hiszem, hogy az lenne. Igazából az a 5 nap, amit tünetmentesnek írtam le se volt teljesen az, enyhe kellemetlen érzés akkor is volt a hüvelyemnél, azért voltunk akkor is úgy vele, hogy megvárjuk, hogy teljesen helyrejöjjek. Mindenből ugyanazt használom amit már hónapok/évek óta. Annyi, hogy az elmúlt 1 hónapban szinte mindig van bent betét, az is ugyanolyan, ami már régóta bevált, de ugye a hüvelykúp, tabletta, amik folyamatosan ürültek még napközben is belőlem, illetve a kenőcsök miatt szinte folyamatosan van bent betét maximum délutànra tudtam kivenni, amikor itthon vagyok és mire az éjszakai kúp, tabletta már kiürült belőlem. Ebben lehet valami, hogy már az is irritálhatja…

Huu remélem nem cukorbetegség, ilyen irányba nem voltam vizsgálva mert sose merült fel, az éves alkalmassági vizsgálatnál szoktak kérni a laborba egy éhgyomri vércukrot, az mindig jó, de ennél több ilyen irányba nem történt.

aug. 24. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogy ennyi mindent próbáltál ez biztosan nem segített, valószínűleg még a hüvelyflórát is felborította. Orvos nélkül én már nagyon nem bojgatnám, de én azt tapasztaltam, hogy a kamillás ülőfürdő van, hogy a problémát mérsékli, nem csak a felfázást. Meg a helyedben, valami olyan készítményt vennék, ami a hüvelyflórát segít visszaállítani, amíg eljutsz orvoshoz.
aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Több dolog okozhatja, ezért fontos az alapos kivizsgálás.

Addig is a tünetek enyhítésére (ha külső csípő, égő, viszkető érzésről van szó) a Betadine oldat, vagy más széles spektrumú fertőtlenítő hatásos lehet. Én felváltva kenegettem kívül Betadine-nal és Canestennel, így enyhült, de nekem a szájon át szedhető gombaellenes tabletta hozott gyógyulást (2 hétig heti 1 tablettát kellett bevenni). Utána pedig hüvelyflóra helyreállítás.

Menstruációkor egyébként már csak probiotikumos tampont használok.

aug. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!