Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjem folytatni a fogamzásgát...

Merjem folytatni a fogamzásgátlót, vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés

Adódott, hogy az első levél Jangee 3mg/0.02mg-ból az utolsó 2 szem előtt az ügyelet beküldött a kórházba 140-150-es pulzussal, amit visszanézve nem a fogamzásgátló okozott, mert előtte is gyakori volt ez az érték, csak nem figyeltem fel rá talán, de pánikrohamaim is rendszeresen előjöttek azóta, mert az őszintét megvallva kicsit ráparáztam a mellékhatásokra.

Ugye az a 2 szem kimaradt, 2 nap után meg is jött, 2 nap múlva kéne újra kezdenem, viszont nem tudom hogy merjem e. Kórházban sem mondtak semmit, kérdezni sem volt esélyem annyira kapkodott mindenki mindenhová, az állapotomról is csak 10 méterről elcsípett beszélgetésekből, és az ügyfélkapuról tudtam tájékozódni :(

Sajnos a pánikrohamok miatt újra elkezdtem dohányozni (a gyógyszert úgy kaptam meg, hogy már majdnem 4 hónapja egy szálat sem szívtam) nem vagyok rá büszke, de sajnos ez okozta a megnyugvást egy roham után...

D-dimer 0.55-öt mutatott, embólia gyanú merült fel, viszont szerencsére nem erről volt szó, egy kis gyulladást találtak a tüdőmben, semmi többet. Lábaim nem dagadtak fel, néha görcsöltek, de azt egy kis magnézium megoldotta.

A pánikrohamok miatt és a trombózistól, embóliától való félelem miatt gondolkodtam azon, hogy ösztrogén mentes fogamzásgátlóra kéne váltanom, legalább addig amíg teljesen le nem szokok a cigiről, és nem csak pár hónapra, évekre gondolok, de nem szívesen folytatnám a mostanit, ha tovább rosszabbodhat a helyzet, viszont a görcs mentes időszakok után sem szívesen élném át újra őket :/

Semmi hasznosat nem találtam sehol, kicsit elvesztem, háziorvosom szabadságon, a nőgyógyászom pedig jövőhét keddig elérhetetlen, körzeti nőgyógyász pedig nem válaszolt nekem már egy hete.

Szerintetek? :/


UI: pulzusom valószínűleg örökletesen magas, energia italt maximum kettőt iszok meg egy héten, van hogy egyet sem, kávézni szoktam maximum 2x egy nap. Kórházba kerülés napján reggel 9kor ittam egy kávét, ez pedig már este 8-9 környékén történt.

Még csak 20 éves vagyok, és elsősorban a menstruációs görcseimre kaptam a gyógyszert, szóval nem a nem kívánt terhesség miatt lenne ilyen fontos, hogy folytassam e vagy sem, bár az sem lenne előnyös.

Járt valaki hasonlóan? Ha igen, milyen megoldást kapott rá?

Ha kicsit zavarosan írtam elnézést, annyi gondolat és megválaszolatlan kérdés van bennem, hogy nem tudom azt sem merre állok arccal:(



aug. 21. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

A fogamzásgátló amúgy sem egészséges és a nemi betegségektől sem véd, szóval már eleve nem is kellett volna szedned.


A menstruációs görcsök okát pedig ki kellene vizsgáltatni, mert egy hasi ultrahang sok mindent kimutathat.


De ha minden rendben, akkor is sokkal hatásosabb a görcsökre egy Cataflam Rapid, mint egy fogamzásgátló.

aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A pulzus pániktól is felszaladhat ennyire. Azt a D-dimer értéket nem ismerem.

Én sose mertem szedni fogamzásgátlót, mert láttam, milyen formátlan pacává híztak azok az osztálytársaim, akik tinédzser korban elkezdték szedni.

Később meg azért sem szedtem, mert megmondták, hogy alapból magas a trombocitaszámom és emiatt kerüljem a fogamzásgátlót.

Nekem is jó lett volna egy időben a funkcionális ciszták miatt, de inkább nem szedtem soha.

aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ui: Energiaitalt inkább ne igyál!
aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek, nemi betegségektől nem tartok, 4 éve tartó kapcsolat, első-első partner, UH-m volt több is, szemmel látható elváltozás nem volt, csak az elviselhetetlen 3 napig tartó görcsök :/
aug. 21. 19:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Válaszomhoz elfelejtettem hozzá tenni, hogy semmilyen fájdalomcsillapító nem használt nálam, összes vény nélkül kaphatót próbáltam, illetve receptre is kaptam párat. Illetve a ciklusom is egészségtelenül változó a maga 19-48 napjával.
aug. 21. 19:41
 6/6 Fárasztó96 ***** válasza:
Szia! Diab kontrollt kezd el szedni, napi kettöt (reggel-este 1-1). Kb a harmadik hónapra be fog neked is állni, ha minden oké. Nekem használt
aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!