Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha késett 1 hetet a menstruáci...

Ha késett 1 hetet a menstruáció, akkor onnantól az az új ciklus kezdete?

Figyelt kérdés

Tehát a következő hónaptól már a késve megérkezett időpontja lesz az új időpont?

Pl.eddig 10-e környékén érkezett, kövi hónaptól 17-e környékére lehet várni?


aug. 12. 20:51
 1/3 anonim válasza:
100%

A menstruációs ciklus első napja mindig a menstruáció első napja, tehát ha a menstruáció egy hetet késett, akkor az új ciklus azzal a nappal kezdődik, amikor a vérzés megkezdődött.


Azonban a menstruáció késése nem feltétlenül jelenti azt, hogy a következő ciklus is hasonlóan eltolódik. Az új ciklus hossza a hormonális egyensúlytól és más tényezőktől függ, így előfordulhat, hogy a következő menstruációs ciklus visszatér a korábbi időponthoz, vagy ismét eltérhet.


Tehát ha eddig 10-e környékén érkezett a menstruáció, de most 17-én kezdődött, akkor lehet, hogy a következő hónapban ismét 10-e környékén fog megérkezni, de az is lehet, hogy most már 17-e környékén várható.

aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. 🙂
aug. 12. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha késett a menstruációd a következő ciklus akkor kezdődik, amikor megjön, igen.


A menstruációt viszont nem úgy számoljuk, hogy mindig 10-én jön meg, vagy mindig 17-én. Nem dátumhoz nézzük.


Hanem úgy, hogy hány napos a ciklus, hány nap telik el a 2 menstruáció között. A ciklus első napja a menstruáció első napja. A következő ciklus első napja az újabb menstruáció első napja. Például ha megjött július 10-én, az az első nap. Megjön augusztus 9-én, aznap újraindul, az megint az első nap. Ebben az esetben az augusztus 8-t még az előző ciklushoz számoljuk az augusztus 9-t pedig már első napként az új ciklushoz.


Valakinek 28 napos, valakinek 32 napos a ciklus. Egy nőnek változhat is, pár nap eltérés normális. Például fél év alatt voltak 27-32 napos ciklusok.


Ha neked mondjuk július 10-én jött meg, majd augusztus 9-én, majd szeptember 6-án, akkor volt egy 30 napos ciklusod, utána pedig egy 28 napos. Mindkettő normális és egészséges.


Ne dátumhoz nézd 😊


Ha mész nőgyógyászhoz, és megkérdezi, hány naposak a ciklusaid (az képet ad a ciklusod egészségéről), akkor neki sem dátumonként fogod mondanani, hanem például hogy 28-30 naposak a ciklusaid.

aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!