Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Miért nem tudtok...

Lányok! Miért nem tudtok belepisilni a laborban a mintavételi pohárba?

Figyelt kérdés
Nem, nem vagyok 17 éves már, de tényleg nem értem, miért visz egy nő otthonról vizeletet egy vizsgálatra. Otthon nem ugyanúgy pisil bele valamibe, mint a laborban?
aug. 7. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bele tudunk, szoktunk is, ha muszáj, de a reggeli első vizelet koncentráltabb, így több információt tartalmaz.
aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ugyanúgy..

Otthon sokkal kényelmesebben és higiénikusabban megoldhato ez a dolog.

Nem kell mások pisijében tapicskolni és bármilyen fertőzést elkapni.

Simán csak átöntjük és ennyi.

aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

A lányoknak nincs beépített célzócsövük, mint a fiúknak. Ergo könnyedén mellémegy. Pláne, hogy a rendelőben le se ülnénk a deszkára. Kezet mosni és takarítani pedig odahaza célszerűbb.

Plusz reggeli első vizelet kell, és nem tudjuk 1-2 órát tartogatni, amíg beérünk az orvoshoz. Pláne 2-3 gyerek után.

aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legfőképpen mert a legtöbbször kifejezetten reggeli első vizeletet kérnek a vizsgálathoz. Másrészt, mert én pl. szinte soha nem tudok olyan ügyesen pisilni, hogy ne jusson pár csepp az ujjaimra is (nem tudom miért, talán olyan az anatómiám, belezavar a sugárba a kisajkam, mittudomén, mintavételtől függetlenül sem mindig ugyanolyan szögben pisilek) és/vagy a pohárra is. Ezt pedig szívesebben rendezem otthon. Ez fokozódott amikor terhesen nagy hassal ügyeskedtem a wc fölött. Harmadrészt otthon kényelmesen le tudok ülni, nem kell a wc fölött egyensúlyozva a pohárral ügyeskedve pisilni. Kényelmesebb minden szempontból. Téged miért zavar ez egyébként, illetve honnan tudod, hogy a legtöbb nő otthonról viszi? :D
aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Férfi vagyok, és viszek magammal otthonról, mert sokkal egyszerűbb.
aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
na de ez neked miért fáj??
aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
+tisztálkodni sem árt előtte, hogy ha valakinek pl. bővebb a folyása, abból véletlenül se kerüljön bele. Ezt a labor mosdójában hogy oldanád meg?!
aug. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Megy az, képzeleterő nélküli kis barátom, de láttál te már kórházi mosdót? Semmi kedvem egy összepisált deszka fölött egyensúlyozni...
aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel reggeli első vizeletet kérnek és bocs, hogyha hétkor felkelek, hadd ne tartogassam már kilencig, mire be kell menni a kórházba :D Hát persze.
aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, már az amúgy egészségügyis nagymamám is így tanította nekem gyerekként, hogy lehetőleg a reggeli első vizelet legyen a "minta". Én ha felkelek, egyből mennem kell pisilni, szóval minek tartogassam még órákig?

Amúgy gyógyszertárban párszáz forintért lehet kapni ugyanolyan pisitartót, mint amit a laborban adnak, de egy kifertőtlenített bármilyen üveg is jó. Simán meg lehet ezt oldani otthon, miért kéne még ezzel is bénázni a kórházban? Ott inkább hamarabb végezne az ember...

aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!