Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő/ el nem múló...

Visszatérő/ el nem múló hüvelyi fertőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsánat,ha hosszú lesz, de hátha valaki járt hasonló cipőben, és tudna tanácsot adni, segíteni.

Igazából szeptember környékén kezdődtek a panaszaim, ekkor inkább ilyen végbéltáji feszítő fájdalommal, kellemetlen érzéssel. Volt már aranyerem, ahhoz tudnám hasonlítani, de mégis kicsit másabb.

Voltam proktológián, volt colonoscopiam, kismedence MR vizsgálatom, lényegében mind negatív eredménnyel. Kismedencei MR-en felmerült a jobb petefészkemben endometrioma, illetve a petefészkeim PCOS jellegűek, de tekintve, hogy a menzeszem rendszeres, más panaszom nincs, így nincs kimondva maga a PCOS,mint szindróma.

Voltam ekkor nőgyógyásznál is, aki mindent rendben talált, volt cytologia is, negatív eredménnyel, azt mondta, szerinte nem lehet nőgyógyászati az ok.

Namármost nekem ez az érzés szinte folyamatosan jelen van, hol jobb, hol rosszabb, volt időszak, hogy nem is éreztem, de megint visszajött. Gondoltam belső aranyérre, használtam rá mindenféle kúpot, semmi.

Ezt megelőzően hosszú évekig nem volt párkapcsolatom, nem éltem szexuális életet, de az előző kapcsolatomban többször előfordult hüvelyi fertőzésem, nem is élveztem az együttléteket sohasem.

Most új kapcsolatom van, az elején, eltekintve ezt a végbéltáji fájdalmat minden oké volt. Kb két hónapja éreztem,hogy nem okés valami ott lent, volt egy furcsa égő, feszítő érzés a hüvelyemnél, de kifejezett folyás nem volt. Elmentem nőgyógyászhoz, felírt Klionos hüvelytablettát, meg szájon keresztül szedhetőt is, azt beszedtem, jobban is éreztem magam. Párom is szedett gyógyszert.

Megjött, az elmúlt, és a panaszaim, mintha meg sem szűntek volna, megint előjöttek.

Az egészet úgy tudnám definiálni, mintha közvetlenül a hüvely bemenetemnél lenne ez a folyamatos égő, fájó, feszítő érzés, de valami borzalmas.

Más jellegű folyásom nincs, vagyis én nem veszem észre, sőt,mintha kevesebb is lenne, mint eddig volt.

Elmentem egy másik dokihoz, aki végre hüvelyváladék tenyésztést is csinált, Enterococcus faecalis jött ki, amire antibiotikumot szedtem, megint egész jól voltam, újra próbálkoztunk az együttléttel, bumm, visszajöttek a panaszok, mintha el se múlt volna.

Kezdem azt gondolni, hogy ez a végbéltáji fájdalom is adódhatott ebből az egészből, mert most is kisugárzik néha oda, de már nem tudom.

A szex is fájdalmas, nem akarom tönkretenni az új kapcsolatomat sem.

Használtam Micovag kúpot is, amíg nem jött meg a tenyésztés, ezen kívül most ilyen hüvely PH visszaállító kúpot használok, de tekintve,hogy közben panaszom van, nem hiszem,hogy sokat ér.

Latexmentes óvszerrel védekezünk, anélkül soha, pamut fehérneműt hordok,minden együttlét után zuhanyozom, nem használok intim mosakodószert, szedek szájon keresztül is probiotikumot,nem tudom mi mást tehetnék.

Úgy gondolom így tünetek alapján, hogy valami nagyon makacs bakteriális vaginozissal állok szemben, de javítsatok ki, ha nem így van.

Valakinek bármilyen tipp, javaslat, hogy mit tudnék tenni? Vissza fogok menni az orvoshoz is, de már bennük meg az antibiotikumokban sem bízok őszintén szólva.

Mindenféle segítséget és észrevételt szívesen várok, köszönöm előre is.


tegnapelőtt 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor jól értem, hogy gombás fertőzésed nincs (nem volt)?
tegnapelőtt 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elvileg nincsen, legalábbis nem mondta az orvos, hogy lenne, meg a tenyésztés se hozta ki.
tegnapelőtt 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!