Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mégsem PCOS? Csak a fogamzásgá...

Mégsem PCOS? Csak a fogamzásgátló használ?

Figyelt kérdés

Aknés bőrrel,szőrösödéssel mentem endokrinológushoz,nőgyógyászhoz,mire a hormonvizsgálatok során kiderült,túl sok bennem a férfi hormon,de a mellékvese csinálja.

Az orvosom azt mondta ismeretlen az ok,fogamzásgátlót javasolt.

Az orvos szerint csak ez hatásos,de nem akarnék ilyet szedni.



jún. 26. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Akkor ne hallgass az orvosodra, hanem rám, névtelen internetezőre, ne szedd, maradj szőrös.
jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló max elnyomhatja, meg nem oldja a problémát. De ilyen helyzetekben nem ritka az sem, hogy csak több problémát generál.

Ha egyébként nem akarnál fogamzásgátlót szedni, akkor csak ezért ne szedd. Nagy kockázata van ekkora hormonmennyiség szedésének, és ezeket nem szokták elmondani. Méhnyakrák és mellrák kialakulásának kockázatát is növeli, trombózisveszélye is van, stb.

jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennék más orvoshoz, mert én sem akarnék tablettázni.
jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-nél voltam,a másik még szteroidot akart volna felírni a fogamzásgátló mellé.Tényleg sorstársak,erre nincs más? Egyáltalán mitől lehet ez?
jún. 26. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:

A nőknél a tesztoszteron 25 százaléka a petefészkekben termelődik, és ha a vérben magas az inzulin szint, több tesztoszteron termelésére készteti a szerveket. Minél súlyosabb az inzulinrezisztencia, annál fokozottabban lesz jelen a tesztoszteron. Szóval egy vércukorszint nem ártana.

De lehet a pajzsmirigyed a ludas. Vizsgalták annak a hormon szintjét is?

jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,vizsgálták.Pajzsmirigynél nem találtak semmit.Egyedül a mellékvesénél.
jún. 27. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló... Amit csak és kizárólag azért akarnak felírni hogy a ciklusi időt rendbe tegyék vele, így "egy gonddal kevesebb" alapon , másban NEM segít pcos esetén. Ehelyett INOTISOL tökéletes!

A FODORMENTA tea pedig segíthet csökkenteni a férfi hormont a vérben


Inotisolra visszatérve, annyira nem hittem benne, de a 60napos ciklusomat már a 3. napon ahogy szedtem,rendbe tette , és azóta órát lehet hozzá igazítani ,28-9 lett!


Az ismeretlen ok pedig minden nőnél olyasmi lehet, amely életmód váltást igényel, mert az erős vegyszerektől, ( még a kocsi illatosító is annak számít) a helytelen táplálkozásig akármi lehet, vagy ezen/ilyen dolgok együttese.


Az orvosom széttárt karokkal küldött el, hogy okés,majd kontroll, passz mitől lehet , ha nem kell foggátló akkor heló, addigis fogyjál le 1-2 kilót. Táplálékkiegészítőket nem javasolhatnak, viszont te utána olvashatsz, rengeteg közösségi média felületen a tapasztalatoknak a fentebb írt dolgokról , és találsz még többet is mint ez a kettő.

Ezeket azért merem javasolni, mert láthatóan segítettek.

júl. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 de nálam nem PCOS a diagnózis. Vagy ezek a táplálékkiegészítők akkor is segíthetnek a hormonok rendezésében?
júl. 11. 07:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Az inotisol inzulin rezisztencia esetén is segíthet (#5 válasz alapján javasoltam)

De pl pajzsmirigy alulműködés esetén is

Javítja a sejtek közötti kommunikációt , rosszat nem igazán tehetsz vele, megvan a testben alapból, de ha nem változatos az étkezés,akkor nem képes előállítani azt kellő mértékben, nőknél pedig könnyen borul a hormonháztartás , egy depresszív időszak is elég lehet hozzá.

Fodormenta tea pedig gyógyteaként híres a pcos nőknél bajusz visszaszorítására. Ha tudnád csökkenteni azt,lehet nem kellene pótolni a nőit a napitabival

Akármi a megoldás, hosszú folyamat lesz és fenn kell tartanod azt az életvitelt,amivel "meggyógyulsz".

Akkor inkább először táplálékkiegészítő és teák. Hidd el, hatnak. De nem egy , mert ez nem egy fejfájás amire van öt féle fájdalomcsillapító variáns és egyből hat.

júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!