Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Krém állagu fehér, (darabos)...

Krém állagu fehér, (darabos) folyás mire utalhat?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete figyeltem fel rá hogy krémes állagu a fehér folyásom, mennyiségre nem sok. Jelenleg nem, mivel megjött (második napja), és tampon cserénél feltünt hogy fehér darabok vannak a tamponra ragadva, talán az ázott papírzsepihez tudnám hasonlítani. Minimális vérzésem van első két nap, szóval biztosra merem mondani hogy jól láttam, azóta átváltottam betétre. Gomba lenne? Sosem volt még gombám/fertőzésem ezért tanácstalan vagyok.. Egyébként ezt leszámitva semmi nem utalt rá eddig, semmi szag/viszektés vagy duzzanat/pirosodás sem volt lent. Illetve a folyásom egyszersem volt darabos, fel se tünt volna a tampon nélkül hogy a hüvelyemben ez van.. Nőgyógyászomhoz kértem már időpontot, de jövőhétre kaptam csak sajnos. Esetleg valaki járt már hasonlóan? Vagy valaki tudna tippet adni hogy ezt mi okozhatja? 20 éves vagyok, és nem élek nemi életet kb mar egy éve.

jún. 25. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a darabos fehér fluor, gomba.
jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gomba, lehet túlszappanoztad.
jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Túlzott tisztálkodás is okozhat gombát? Valóban "sok" tusfürdőt használok lentre, csak az alaposoabb mosakodás miatt, de erre nem is gondoltam volna.. Canestent késő lenne már alkalmazni?
jún. 25. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet bármikor, és igen a tusfürdő okozhat gombát, ott inkább intim mosakodót használj.
jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanáncsodat, és leváltom a tusfürdőt. Valahol olvastam hogy a kezeletlen gombára már nem hat a canesten, nem tudom nálam ez mióta áll fent, de miest elmúlik a mensim veszek egyet, gondolom rontani nem fog a helyzeten..
jún. 25. 22:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem használnak inti mosakodót mégsem lesznek gombásak. A lényeg nem a mosakodószeren, hanem a mosakodás milyenségén van. A túlzott tisztálkodás, bármivel, árt a hüvely normál flórájának és ez okozza a gombák elszaporodását. Nem szabad pl. a hüvelyt kimosni, nem kell felnyúlni a hüvelybe mosakodáskor. Most azt lenne célszerű tenned, hogy veszel Cantesen Uno-t, aztán a menzes után megismétled. Ezután pedig veszel valamilyen lactobacillus tartalmú hüvelykúpot, ami rendezi a hüvelyflórát. Ha hajlamod van gombásodásra, akkor strandolás után is használj el egyet-egyet. Így talán nem fog kiújulni.
jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm! Remélem nincs túlszaporodva, és hatni fog..
jún. 26. 10:28
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Én se használok mást, csak szappant, sose volt bajom. Mondjuk nem is dörzsölöm perceken át, attól nem lesz tisztább.
jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!