Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy pisilés után véres lesz a wc papír, mintha menstruálnék, de nem jön meg?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztens vagyok és PCOS-m van sajnos menstruáció kimaradással, voltam vele orvosnál és szedek is az inzulinra gyógyszert. A menstruáció kimaradásra is kaptam gyógyszert utána meg is jött, de most újra nem. Endokrinológushoz van időpontom újra, viszont az még 1 hónap.. Más is tapasztalt már ilyet? Ez mitől lehet?

jún. 11. 11:16
 1/6 anonim válasza:

Szia!

A PCOS-t neked ultrahang mutatta ki vagy vérvétel vagy mindkettő?

Nekem olyan bajom van, hogy szülés óta, 1.5 éve nincs mensesem.

1 db nagyméretű cisztám van. A labor alapján nem mondott az orvos semmit, nincsen meg az ok, miért nincs vérzésem. Tablettával (Norcolut) egyszer meghozták, de azóta sincs semmi.

Annyi, hogy januárban igazoltan covidos voltam. Eléggé ledöntött, szaglásvesztés minden volt.

Akkor jelentkezett nekem is ilyen, hogy a wc papíron egy pici csík vér. Ez volt 1-2 hétig, majd pár nap kimaradt, újra 1-2 hétig, és tartott majd 1 hónapig.

De ez nem volt menstruációval összeegyeztethető, sőt még pecsételésnek sem mondanám.

Azóta vizsgáltak többször, a méhnyálkahártya állandó 4-5 mm. Progeszteron semmi.

Nem lehet, hogy volt covid fertőzésed neked is?

Tegnap megint észleltem egy minimális hajszálnyi vért.

Fogalmam sincs, mi lesz így.

Én is agyalok, hogy lehet PCOS lenne?

Doki szerint bekavarhat a covid, nem tudja egyértelműen megmondani, hogy az 1 nagy ciszta miatt nincs vérzés vagy más ok miatt, vagy több minden is közrejátszik.

Az IR önmagában nem okoz ilyet szerintem.

jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem először ultrahang alapján mondta a nőgyógyász, hogy pici ciszták vannak a petefészkemen és mutatta is, így igazából ki is derült, hogy 100% PCOS. Utána voltam vérvételen is, illetve csináltak cukorterheléses vérvételt is. Kiderült, hogy nekem a hormonjaim teljesen felborultak magas tesztoszteron szint, kortizol az egekben és mellette IR. A progeszteron szintem alacsony volt akkor, azóta nem tudom amíg nem jutok el újra.

2x voltam covidos, viszont nekem akkor semmi nőgyógyászati gond nem jelentkezett. Kötelezően megkaptam a covid oltást és előtte menstruáltam rendesen, semmi bajom nem volt, majd kimaradt teljesen. Úgy híztam hogy észre sem vettem, hajhullás stb és emiatt mentem orvoshoz és így derültek ki. Nagyon szeretnék babát, de egyre kisebb esélyt látok rá.


Én is norcolutot kaptam, hogy megjöjjön és utána meg is jött tőle, majd rá kövi hónapban magától is és az azt követő hónapban meg már nem. Most ebben a hónapban pedig megint nem csak a wc papíron látom, hogy véres de soha nem tapasztaltam ilyet, így ezt nem tudom hova tenni hogy most ez menstruáció akarna-e lenni vagy most mi van velem. Én még progeszteront is szedtem. Most meg csak az inzulin gyógyszert.

jún. 12. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Sok piros, dühös, kecsöpös kaja elfogyasztása
jún. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól van, hogy nem a méhnyálkahártya nem tud kellően megvastagodni a hormonzavarok miatt, ezért van csak minimális pecsételés. Nőgyógyászati hormonokat (ösztrogén, progeszteron, stb.) mikor néztek?
jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Februárban nézték
jún. 15. 22:18
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


1-es válaszoló vagyok. PCOS mellett is lehet babád, ne add fel! Nekem van ismeretségi körömben, aki noha lombikkal, de először 1 gyermeket szült, majd másodjára ikreket.

Legnagyobb jóindulattal írom, nem tudom mennyi idős vagy, de jelentkezzetek be egy centrumba, tudnak segíteni! Hosszú évek végigjárni az utat. Nem szabad halogatni vagy a tökéletes élethelyzetre, egzisztenciára várni, minden meglesz gyerek mellett is!

jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!