Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El nem múló ureaplasma?...

El nem múló ureaplasma? Kilátástalanság

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok, remélem maradhat és nem leszek sok, ne haragudjatok.


Kiderült, hogy ureaplasmam van és elég sok antibiotikumra rezisztens vagyok🥹 így a doktornő, Klacid 500 mg írt 7 napig, nekem is és a páromnak is. Már mindjárt be szedtem de a tüneteim megvannak:égő érzés,fájdalmas pisilés, fájdalmas nemi élet (ami természetesen most nincs jelen addig amíg negatív leszek és a párom is).

Sajnos a párom nagyon kinlódok, mert nehezen bírja ezt az antibiotikumot úgyhogy majd el fog menni urológiára ha nem tudja szedni de majd a beszédes után is, hogy megnézzék őt is.



Több, mint három éve együtt vagyok jóban/rosszban, nem volt megcsalás egyikünk részéről is. A doktornő is mondta, hogy ez már évek óta lehet. Külföldi oldalakat olvastam itt rediten és nagyon sokan vannak ezzel így. Sajnos én doxyciklint nem szenetek pedig az lenne a legjobb, lassan oda kerülök mindenre rezisztens leszek, így mi lesz velem??? Nagyon nagyon magam alatt vagyok.


Azt még hozzá teszem, hogy autoimun beteg vagyok(SM) és hat nem elég az a nagy bajom most meg ez is. Gyenge immunrendszerem van mindent elkapok és mindjárt semmi se használ. Egyébként ezekre az antibiotikum fajtákra teszteltek:


Josamycin: érzékeny

Erythromycin:érzékeny

Clarithromycin:érzékeny

Ofloxacin:rezisztens

Cifrofloxacin:rezisztens

Tetracycline:rezisztens


Bocsi ha valamit élírtam de nagyon magam alatt vagyok.



jún. 3. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezekre nem te vagy rezisztens meg érzékeny, hanem az ureaplasma...
jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt nemrég ueraplasmás kérdés, nem tudom, a tiéd volt-e, de írok ide is. Jó pár éve volt ueraplasmám, és a 2. antibiotikumos kezelés (más gyógyszer) lett sikeres. Nem tudom, pontosan milyen hatóanyag-tartalmúak jók rá, de említetted a Klacidot, na, én arra vagyok súlyosan allergiás, ill. a penicillinre.

Egyébként nekem a doki magától mondta, nem én kérdeztem rá, bár nagyon meglepett anno a diagnózis, hogy azért nem kizárólag nemi úton terjed, ill. azt is, amit te is írtál, lappanghat nagyon sokáig észrevétlenül.

jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha beszedted a doki által felírt ab-t utána mindenképp legyen tenyésztés ismét. Simán elképzelhető,hogy a panaszaid nem az ureapalasma okozza,hanem más baci a beszedett gyógyszer után felborult hüvelyflóra miatt.
jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 klacid szedésekor mit érezték hasfájást vagy durvább volt? Párom se tudta be szedni, majd el fog menni ő urológushoz, faj nagyon a gyomra/vesénél és inkább nem kínoztuk..(ő is a penicilinre allergiás)


#3 mindképp fogom kérni, de sajnos ugyanazt érzem, mint amikor legelőször voltam dokinál(attól persze lehet még plusszba lett egy kis gomba vagy csak simán a gombát érzem, nem tudom de nagyon nem jó a helyzet…)


Természetesen nem élünk nemi életet addig amíg mindketten nem leszünk negatívak! Köszi a válaszokat !

jún. 6. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

A kettes vagyok. Súlyos, méghozzá anafilaxia. Csalánkiütés, ödéma, szédülés, rekedtség, magas pulzus, alacsony vérnyomás, légzési nehezítettség. De én ezt nem az ureaplasmára kaptam, és bizonyára tudod, nagyon egyéni, hogy kinél milyen gyógyszer mit vált ki, használ, nem használ, ill. komolyabb mellékhatás, érzékenység/allergia jelentkezik-e.

A vicces az volt a kezelésemben, hogy amit először kaptam, attól fájt a hasam, és hasmenésem lett, emellett nem is használt. Egy másik gyógyszer viszont semmilyen mellékhatással nem járt, és el is tüntette. (Nálam a kezelések után tenyésztés is történt, szóval, nemcsak a tünetek elmúlásából tudtam.) Nem emlékszem már amúgy a nevekre, ill. a Dalacin rémlik, de az már nem, hogy az volt sikeres, vagy az volt sikertelen.

jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh szegény, akkor megszenvedtél. Igen tudom, nekem is lesz 2 hét múlva tenyésztés(feltéve ha addig nem jön meg a menzim) de nem érzek nagy javulást, egyszer kétszer mikor el megyek a mosdóba mintha minden ok lenne de aztán megint érzem, így ebből gondolom, hogy nem volt sikeres(és ugye hiába szedtem melle gomba ölőt meg most használom ilyen probiotikumos kúpot) még simán lehet az antibiotikum mellé valami más is.. áhhh nem tudom, már alig bírom ezt az egészet…
jún. 7. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!