Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Háziorvos írhat fel fogamzásgá...

Háziorvos írhat fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Mindkét félre van példa az ismerőseim között, valakinek felírja valakinek nem. Ezt mi alapján dönti el?
jún. 3. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem először a nőgyógyász írta fel, ami szerintem jobb is, ha egy szakorvos dönti el, hogy melyiket adja, utána pedig a háziorvostól kértem receptet három havonta. Évente pedig úgyis jár jó esetben az ember nőgyógyászhoz, akkor meg lehet beszélni, ha valami gond van.
jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először nőgyógyász írja fel, késóbb az ő javaslata alapján a háziorvos. Gondolom úgy működik, mint a többi szakorvos által felírt gyógyszer, amit később már a háziorvos is felírhat.
jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogosultsága van rá, ugyanis nem szakorvosi javaslathoz között gyógyszer. Az meg mindenkinek az egyéni belátása, hogy mennyire érzi magát kompetensnek a témában.
jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt, hogy nőgyógyász felírta nekem, 6 hónapja szedem, csak nem akarok minden 3. hónapban oda rohangálni. Köszi a válaszokat!
jún. 3. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Én sokáig mindig nőgyógyásszal írattam 3 havonta, aztán gondoltam rákérdezek telefonon a háziorvosomnál, hogy felírja-e,illetve mi a menete. Azt mondta, hogy ha van 1 évnél nem régebbi rákszűrésem, felírja ha odatelefonálok és felrakja a felhőbe a receptet. Nőgyógyászhoz meg járok évente szűrésre.

Úgyhogy felírhatja háziorvos igen. Kérdezz rá.

jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Első alkalommal nőgyógyász, utána háziorvos simán felírja.
jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!