Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Közel 40%-os IOTA malignitási...

Közel 40%-os IOTA malignitási kockázattal ti tovább vinnétek a dolgot?

Figyelt kérdés

Április közepén erős alhasi fájdalommal mentem be az itteni kórházba, bevérzett ciszta.

Vérzett már be cisztám korábban is, de az a fájdalom ehhez képest semmi volt, itt még a hátam is szétment a fájdalomtól.


Tovább mentem magánba Debrecenbe, beküldött az ottani kórházba vizsgálatokra. Tumormarker eredménye jó lett, ami alapján az ottani főorvos közel 40%-os IOTA malignitást mondott.

Először ő haza akart küldeni, hogy 1-2 ciklus és elmúlik, de miután ultrahangot csináltak, műtétet javasolt, hogy ezt csak azzal lehet megoldani.


Felmerült PCOS gyanúja is, emiatt másik orvos szénhidrátanyagcserezavart mondott.


Ismét egy neves, tapasztalt orvos Debrecenben az IOTA miatt műtétet javasolt. Oda június közepére kaptam időpontot.


4 héttel az első görcsölés után ismét begörcsölt, hányás, szédülés.


Itteni kórházban azt mondta a doki, hogy ki kell műteni ha panaszt okoz.

Ma voltam vissza konzultálni főorvossal a műtét miatt, a ciszta felszívódott, sárgatest van a helyén.

Fájdalom amiatt lehet, hogy a petefészek a méh mögött van és duzzadt, hasi ultrahangon nem is látható a petefészek

Több, mint 1 hónapig folyamatosan feszülő, görcsölő fájdalmat okoz, talán 1-2 napja kezd enyhülni. Nagyon erős fájdalomcsillapítót szedtem rá.


Azt mondták, hogy nem kell műteni, mivel nincs ott a ciszta. Kövi ciklusnál nagyon erős görcseim lesznek, utána valószínűleg elmúlik. Ha nem, irány vissza dokihoz.


Viszont emiatt a magas IOTA érték miatt aggódok, nehogy később baj legyen belőle..

Járt már így esetleg valaki?

23 vagyok, valószínűleg emiatt se akartak volna megműteni.



máj. 29. 12:27
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a ciklusom rendszertelen, a két görcsölés közben is csak rózsaszín folyásom volt.
máj. 29. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!