Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonvizsgálatot lehet kérni...

Hormonvizsgálatot lehet kérni emiatt?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Régebben is voltak problémák a bőrömmel, de elszedtem a roaccutan gyógyszert még 19-20 évesen és azért mondhatni utána minden rendben volt. Erre olyan egy éve azt vettem észre, hogy az arcomon két oldalt mintha kicsit szőrösödne és pattanásos is nagyon a bőröm már a nyakamnál is ahol régebben sose volt. Most azon gondolkodok, hogy a nőgyógyászt megkérem, hogy csináljon hormonvizsgálatot. Vagy egyáltalán ennek lehet köze hozzá?
2010. okt. 15. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, lehet köze hozzá. Magas tesztoszteronszint okoz ilyet. A háziorvosodtól is kérhetsz szerintem beutalót, de nőgyógyász biztosan tud adni. Menzeszeddel nincs gond?
2010. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is tegnap kértem egy beutalót pajzsmirigy miatt, és simán megírta a házidokim, pedig nincs semmilyen tünetem.Kérdezd meg te is a háziorvosodat.
2010. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A menstruációmmal nincs semmi gond. Mivel amugy is jövőhéten megyek nőgyógyászhoz általános vizsgálat meg rákszűrésre azért gondoltam, hogy tőle kérdezném meg. Vagy esetleg ezzel a problémával lehet valamilyen más vizsgálatot is kérni? Mert bőrgyógyászhoz nem akarnék vele menni, mert csak kiírna valamit pattanások ellen, de szerintem 24 évesen ha valakinek van annak inkább kivizsgálás kell nem pedig ilyen krémek.
2010. okt. 15. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Nőgyógyásznak mondd meg, hogy nagyon pattanásos vagy, esetleg tudna-e adni beutalót tesztoszteron szint vizsgálatra. Aztán kérdezd meg, hogy van-e még vmi hormon, ami befolyásolhatja. (De szerintem ha gond van, akkor az a tesztoszteron lesz..).
2010. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!