Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Ti is szoktátok...

Lányok, nők! Ti is szoktátok húzni a pisilést 1-2 óráig, vagy az első ingerre mentek?

Figyelt kérdés

Sajnos panelban lakom, és a múltkor épp trónoltam, amikor hallottam, hogy az egyik női szomszéd beszéd közben bejött, 2-3 másodperc maximum slag, majd öblítés. Ennyire rögtön mentek, ha jön az inger?

Ti milyen gyakran jártok pisilni egy nap? 2-3, ami normál, vagy több?



#vizelési inger #nem rohanok rögtön
2023. aug. 15. 04:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, szoktam tudom visszatartani 1-2 órát
Igen, de legtöbbször nem várok vele annyit
Nem, amikor érzem, rögtön megyek is
Nem, mert nem szeretem, da ha éppen nagyon nincs hová, talán max. 1-2 órát kibírok
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nőknek kisebb a hólyagja, gyakrabban kell WC-re járniuk. Szerintem töb, mint 2-3 alkalom/nap
2023. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg menstruációnál betétet is kell cserélni, nem biztos, hogy akkor amikor pont vizelnie is kéne
2023. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5-7x járok. És nem mindig egyből amint jön az inger, szóval nekem nincs ilyen, hogy csak keveset pisilek.
2023. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A vizeletet indokolatlanul visszatartani nagyon-nagyon egészségtelen, ne csináld. Ennek okán amikor lehet, nem tartogatom, rögtön megyek. (Volt már bajom a hosszas visszatartásból, ezért én ezzel nem játszom.)
2023. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy egy férfi hólyagja MAXIMUM 700 ml vizelet tárolására alkalmas, míg egy nőé 500 ml. Ez azért nem óriási különbség.

A vizelési inger akkor jelentkezik amikor a hólyag félig telt. Ez általában egy normális vizelési inger, amit a nő is, férfi is kibír, de nyilván hólyagproblémáknál vagy menzesz alatt nem. A legtöbb nőnek menstruáció alatt van egy napja amikor folyamatosan pisilnie kell és azt amit máskor egy normáls vizelési ingernek érez, abban a pillanatban kibírhatatlannk érzi. Meg ott vannak olyan esetek, hogy felfázás és hasonlók.

De ha egészségileg és általánosságban semmi probléma nincs, egy félig telt hólyag nem kéne, hogy kibírhatatlan vizelési ingert okozzon.

Nyilván a nő, ha érzi, hogy kicsit pisilnie kell indulás előtt, elmegy a mosdóba, ilyen esetekben valóban kevesebb idő alatt távozik a vizelet a szervezetéből. De, ha éppen lenne egy helyen, ahol nem lenne lehetősége mosdóba mennie, nem okozna neki problémát visszatartani a vizeletét. A 200-250 ml -ből az, hogy eljusson 400-500 ml-ig, az sem feltétlenül 1 óra.

Ez függ attól, hogy mit fogyasztott és mennyi idő alatt juttatta be a szervezetébe. Nyilván nem ugyanaz, ha egy délelőtt elkortyolgatsz 2 pohár vizet, mintha egy óra alatt lemegy egy korsó sör.

Egy másik kérdés alatt is írtam, nem mindegy a záróizomnak, hogy fokozatosan nehezül rá ez a 400-500 ml vagy hirtelen. Ugyanúgy az embernek sem mindegy, hogy kap egy üres táskát amibe én apránként pakolok bele 10-20 kilónyi dolgot vagy rárakok egy már 10-20 kilós táskát.


Most ahogy visszaemlékszem egy régi esetre, A és B hely között 40 perc a távolság. A helyen megittam életem első sörét. Majd a bepisilés határán érkeztem a B helyre.

De olyan is volt, hogy órákon át nem kellett kimennem és utána is csak azt éreztem, hogy nagyon kicsit kell, mert nem ittam tele magam a nap folyamán.

2023. aug. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetemen nem tudtam tartani, de nagyon kellett pisilnem. Az utolsó negyedórában tele volt a hólyagom. Ha hintáztam, akkor nyomta a hólyagom, de nem bírtam abbahagyni, a testem magától hintázott. Próbáltam a tanárra figyelni, de csak a wc-re tudtam gondolni. Aztán sokszor a cuccomat sem tudtam összeszedni csak rohantam ki és, ha beelőztek, toporogram amíg sorra kerültem. Ezt a részét utáltam, hihetetlenül sokat voltak bent és én már alig tudtam visszatartani. Egyszer emlékszem egy lány pont kezet mosott amíg vártam, akkor azt hittem, hogy bepisilek. Amikor végre kiszabadultam a nadrágomból és eleresztettem magam, néha rengeteget pisiltem. Szóval nagyon megtelt mindig a hólyagom rövid idő alatt, nehéz lett volna órákig tartogatni.

Amikor hazaindultam, elmentem a wc-re indulás előtt, a liftben meg már egy helyben toporogtam és levegőt sem tudtam venni. Ahogy kinyílt a bejárati ajtó, mindent eldobtam és rohantam a wc-re. Volt olyan is, hogy a kezeimet a lábam közé téve kellett futni, mert annyira meg akart indulni. Letéptem a nadrágom, eleresztettem magam és olyan hangosan sóhajtottam fel, hogy Kínában is hallották. Akkor is rengeteget pisiltem.

máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!