Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor fog már beállni újra?

Mikor fog már beállni újra?

Figyelt kérdés

Tavasszal abbahagytam a fogamzásgátlót és azóta a havim nem a régi. Azelőtt mindig 28 napra jött meg, azóta volt már 30-32 stb. napos ciklusom is. Ez előző 26 nap volt, most meg már 34nél járok és semmi, még csak nem is fáj a hasam, pedig előtte egy-két nappal szokott. (Gyógyszer előtt az sem volt jellemző)


Terhesség gyakorlatilag kizárva, szóval ez "csak" rakoncátlankodás. Másnak van ilyen tapasztalata? Mennyi idő kellett míg megint minden normális lett vagy sose lesz olyan, mint mielőtt megbolygattam a természetes ütemét? (A menj orvoshoz ad gyógyszert jellegű válaszokat hanyagoljátok légyszi, mert azért megjön, csak nem óramű pontossággal, mint azelőtt, meg eleve azért hagytam abba a gyógyszert, mert nem áll szándékomban kőolaj hulladék műhormont szedni a továbbiakban, az orvos meg úgyis azt ír.)


2010. okt. 13. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én ciklusom az abbahagyás után kb. 3-4 hónap múltán állt be. Addig nekem is össze-vissza jött meg. Volt olyan,hogy egy hónapban kétszer is megjött de csak 1-2 napokra és az is csak afféle "pecsételés" jellegű volt. Nekem azt mondta a doki,hogy akár 1 évig is eltarthat mire normálisan beáll,mert hogy a tabletta elvonása a szervezetemtől teljesen felborította a hormonháztartásom és idő kell neki,míg helyre jön,ami meg teljesen egyén függő. Egyik barátnőmnek pl. semmiféle változás nem állt be,ugyan úgy megjön neki,mint mikor szedte a tabit. Szerintem ha egy év után se jössz rendbe,akkor azért mégis csak érdemes lenne dokihoz elmenni.
2010. okt. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szedj jamszgyökér-tablettát/kapszulát, többfelől olvastam már, hogy hatásos ilyen esetekben.

például egy hozzászólás az antalvali.com-ról, ugyanúgy fogamzásgátló abbahagyás témában:

"2 évig szedtem fogamzásgátlót diana 35-öt! Abba hagytam és ez után fél évig nem jött meg a mensim! Barátnőm ajánlotta a vad jamszot! Elkezdtem szedni reggel és este 2-2 kapszulát! 2 hét után megjött a mensim! Előzőleg a mensim nagy fájdalmakkal járt, még hánytam is! Most szedem a jamszot folyamatossan és tökéletessen jól vagyok!..."

2010. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sem a 26 nap, sem a 34 nem kóros, az orvos nem fog vele kezdeni semmit. Én a barátcserjét javaslom, Többféle termlknek ez a kizárólagos összetevője: Zafír barátcserje kapszula, Premens tabletta, Mastodynon cseppek, Angus Castus homeopátiás golyócska, hogy csak párat említsek. A hatása csak egy-három hónap szedés után mutatkozik, de eredényesen kezeli a rendszertelen ciklust, és a pms tünetek ellen is hatásos.
2010. okt. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat! igazából, ha még kezdene vele, az sem érdekelne, mert nem is akarom, ilyenkor jön az, hogy szedjél hormont majd az beállítja, na persze...


Igazából belefér, csak olyan rossz, hogy pl. aktuális lenne egy fazongyanta vagy mittudom én és fogalmam sincs, hogy akkor mikor méltóztatik meg jönni, két nap múlva, vagy a jövő héten, régen mindig tudtam. :( Nagyon bánom, hogy szedtem, a bőröm még most heverte ki, életemben sosem volt olyan gusztustalan, mint az abbahagyás után hónapokig. :S

2010. okt. 13. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!