Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tünetei, ha sérve van...

Mik a tünetei, ha sérve van valakinek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja alhasi műtétem volt. Nem emelhetek, vigyázok is, de tudni szeretném milyen tünetei vannak egy esetleges kezdődő sérvnek. A nagyobbik vágásom nem húzódik, de van 2 db kb 1cm-es , amelyek húzódnak és nem tudom ez normális vagy esetleg jobban kell vigyáznom.
2010. okt. 11. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom,kezdődő hasi sérv (amikor még csak sérvkapu keletkezik,vagyis a hasi izomszövet egy ponton elgyengül,elvékonyodik majd szétnyílik) lehet tünetmentes,vagy tünete lehet az adott területen fennálló feszítő fájdalom.A sérvkapu kialakulását teljes biztonsággal megállapítani ultrahang vizsgálattal lehet,mivel ha valaki teltebb,a hasi zsírpárnák miatt kitapintani még sebész is nehezen tudja.Ha viszont már kialakult maga a sérv,akkor a sérvkapun át a hasüregi szervek (belek) kis része kitüremkedik,ami egy látható,tapintható dudorban nyilvánul meg,ami köhögés,tüsszentés,hasprés hatására jobban kitüremkedik,fekve pedig kevésbé érezhető.Ha aggodalmaid vannak,szerintem az a biztos,ha felkeresed a műtétet végző sebészedet,és megkérdezed őt erről.
2010. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!