Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a méhnyakrák tünetei?

Mik a méhnyakrák tünetei?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy amikor tünetei vannak, akkor már rendszerint nagyon előrehaladott stádiumban van, ezért nehezen, vagy sehogyan sem gyógyítható. Ezért fontos, hogy évente elmenj a nőgyógyászati rákszűrésre, mert ott már akkor is felfedezik az elváltozást, amikor még semmilyen szabad szemmel látható vagy érezhető jele nincs.
2010. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. KÖzben kikerestem neked a neten:


"A méhnyakrák tünetei


A betegség sajnálatos módon kezdetben tünetmentes, a tünetek már csak előrehaladottabb stádiumban jelentkeznek, akkor sem típusosak.


- vérzés a hüvelyből nemi aktus közben, után (kontakt vérzés)

- fájdalom a méhszáj területén aktus közben

- rendszertelen igen kevés vérzés

- alhasi panaszok

- szokatlan hüvelyi folyás"

2010. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves vagy hogy utánna néztél, ezt én is megtaláltam a neten. csak azért kérdezem, mert én HPV-s vagyok,és nálam kockázatosabb. fél évente megyek is mindig szűrsésre, hogy nehogy kialakuljon. csak félek,h. kialakul, és ha igen, tudjam, miből vehetem észre, mert nem nagyon bizok, az orvosokban, sokszor észre sem veszik a bajt...
2010. okt. 11. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen jársz szűrésre,akkor kicsi az esély, h méhnyakrákod lesz.

A HPV viszont kockázati tényező mindenképp,akkor is, ha csak pár %-a okoz méhnyakrákot.

Egyre gyakoribb fiataloknál,valamint a gyakran partnert váltogatóknál.Aki óvszert használ, gyakorlatilag védett.

Amúgy nem kell megijedned,nagyon gyakori, h HV-t mutat ki egy vizsgálat, ez spontán el is tud múlni magától.

Minden az immunrendszeren múlik..

De mint írtam, ha rendszeresen jársz vizsgálatra,elvileg kizárt, h beteg legyél.

2010. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

12:58


az első kettő tünetet méhszájseb is okozhatja...

2010. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

12:58 (is) vagyok. Kedves Utolsó, ha megnézed jobban, a kimásolt szövegben is ott van, hogy a tünetek NEM típusosak!

De amúgy is, ha a méhnyakráknak tünetei vannak, már régen rossz! A rendszeres szűrés az egyetlen lehetőség.

Kedves Kérdező! Ha félévente jársz szűrésre, gyakorlatilag nincs okod félelemre.

2010. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!