Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen módszer vált be vashián...

Milyen módszer vált be vashiányos vérszegénység ellen?

Figyelt kérdés
Vashiányom van, nagyon, már szedtem vastablettát, de nagyon sok vért veszítek mikor menstruálok és szinte semmi esélyem pótolni. Voltam nőgyógyásznál, fogamzásgátlót akart felírni. De ez nálam szóba sem kerülhetett. Mi segíthet ebben?

2023. márc. 2. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Vénás vaspotlas, hetente háromszor jártam a kórházba, 10 alkalom tökéletesen helyrehoz.
2023. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Laktoferrin?
2023. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%
Szia, elsőként az erős menstruációt kell megszüntetni. Találsz tippeket itt: [link] Azután attól függően mennyi a vas és hemoglobinszinted (HG 65 alatt már életet veszélyeztető állapot) írnak ki orvosok vértranszfúziót, vagy kapsz vasinjekciót, 100 mg vasat. A vaspótlás szabályainak ismeretével a vas beépülés hatékonyságát duplázhatod, hiszen a vas nagyon nehezen és lassan épül be. Táplálkozásban is érdemes módosítani. Kevesebb tej, kávé, fekete tea, napi 5x200 mg C-vitamin, máj és vasban gazdag élelmiszerek fogyasztása szükséges. [link] De elsőként az erős vérzés okát kell megszüntetni.
2023. márc. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
És miért nem kerülhet szóba sem a fogamzásgátló tabletta?
2023. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg egy hematológiai vizsgálat nem árt. Van, hogy alvadási zavar (pl. Von willebrand betegség) okozza az erős vérzést.
2023. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%
A spenót és a májban sok a vas.
2023. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!