Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éjszakázhatok, ha inzulinrezis...

Éjszakázhatok, ha inzulinrezisztenciám és pcos betegségem van?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8 órás munkarendben dolgozom (délelőtt-délután-éjszaka), a betegségeket nemrég diagnosztizálták nálam. Úgy tudom nem tesz ezeknek jól az éjszakázás főleg ha rendszeres. Meg fogom kérdezni a dokit erről, jövő héten megyek hozzá, de addig is érdeklődnék hogy ti akik hasonló helyzetben vagytok, éjszakáztok vagy éjszakáztatok?

2023. márc. 1. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

PCOS vagyok, egészségügyben dolgozom, ügyelek.

Nyilván minden betegség szempontjából jobb egy állandó nappali munkarend, hiszen a váltott műszak és az éjszakázás semmiképp sem egészséges, de hát ez van.

2023. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Kérdezd meg a dokit van e valami igazolás a munkáltató felé h csak egy műszakba tegyen.

Szívbetegeknek sem ajánlott az össze vissza életforma..

2023. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1es, és hogy bírod?

Megmondom őszintén én nagyon beteg vagyok mindig mikor éjszakázom, alapból is évek óta küzdök alvászavarokkal kialvatlansággal, folyamatos fáradtsággal stb

Nem foglalkoztam vele eddig annyira mert nem tudtam az okát, de a nőgyógyász mondta hogy sajnos lehet ezek miatt a betegségek miatt, mivel fel vannak borulva a hormonok.

Így én minden éjszakás műszak után nagyon szenvedek, nem tudok aludni, ha alszok se pihentet, utána 2 napig aludnék egyfolytában de nem lehet mert este ugye megint menni kell stb

Szóval kiakasztó. :(

2023. márc. 1. 09:03
 4/12 A kérdező kommentje:

2, persze mondtam is megkérdezem majd a dokit.

Úgy olvastam most amúgy is hogy az ir meg a pcos megnöveli a szívbetegségek kockázatát is, gondolom főleg a nehezen leadható súlyfelesleg miatt (rajtam is van 18kg:()

És elvileg a stressz és az éjszakázás önmagában is nehezíti az ir-pcos kombó kezelését.

Ezért is született a kérdésem

2023. márc. 1. 09:05
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
A kutyát nem fogja érdekelni. Ha nem akarsz éjszakázni valami indokkal majd kirúg.
2023. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Azért a PCO közel sem az a betegség amin ennyit kéne nyígni... mondom ezt PCO-sként.
2023. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kirúgni azért remélem nem fognak, 11 éve itt dolgozom, és bízom az emberséges hozzáállásban. Sosem volt baj velem, nem lógtam, becsülettel elvégzem a munkám, helyettesítek is ha kell stb

Nem “nyűgök” rajta, de mint minden gondot bajt problémát, ezt is mindenki máshogyan éli meg, remélem ezt megérted, utolsó válaszadó.

2023. márc. 1. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Eddig is éjszakáztál, akkor mi a probléma???
2023. márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

Első vagyok. Nekem nem okoz akkora problémát. Nyilván nem szeretek ügyelni, ki tudnám hagyni az életemből, de ez van.

A fogyás, rendszeres sport ami segít, nem az, hogy nem éjszakázol.

2023. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Senior Séf ***** válasza:
25%
Ezek nem kizár okok a váltott műszakhoz.
2023. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!