Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció és környezetvédelem?

Menstruáció és környezetvédelem?

Figyelt kérdés

Ti hogyan viszonyultok a környezetvédelem azon részéhez ami összefüggésben áll a menstruációval?

Szoktátok nézni/számolni, hogy mennyi betétet használtok el, meg tampont?

Esetleg nem is gondoltok rá, vagy akár abszolut hidegen is hagy titeket, és elhasználtok sok tampont meg betétet?

Mennyire veszitek figyelembe a környezetvédelmi szempontokat menstruációnál?

Van olyan, aki kifejezetten emiatt váltott kehelyre?



2022. dec. 9. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Én nem váltottam maradok a betétnél viszont nem cserélem ha kell ha nem csak akkor ha tényleg muszáj.Kehelytől undort érzek de aki szereti jó neki.

Mosható betét is van de nem nekem való viszont az sem baj ha valaki kedveli.

Én próbálok minél kevesebb betétet használni ennyit tudok tenni.Tisztasági is kell vagy naponta 3-szor cserélhetnék bugyit és az sok mosással járna szóval az sem épp környezetvédelem.

2022. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
a moshatóhoz hozzá kell számolni a mosószert, a sok vizet, stb. - annak is van környezetterhelése. Nem is szólva az előállításáról... A pamut ruháknál is írják, hogy hányezer liter víz kell egy pólóhoz... A mosható pamutbetéthez gondolom hasonlóképpen...
2022. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Én biológiailag lebomló termékeket használok.
2022. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fárasztó96 ***** válasza:
67%
Próbálom lecsökkenteni az elhasznált betét mennyiségét. Kb 4-5db fogy mensis napokon, kb 2-3 csomag/alkalom. Elötte akár 5 csomaggal is elfogyott.
2022. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Kelyhet használok egy ideje, de nem kifejezetten környezetvédelmi okból. Szimplán kényelem miatt vettem.(meg persze sokkal olcsóbb hosszútávon)
2022. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!