Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek is baj? (szerintem...

Lacikaaaaa kérdése:

Szerintetek is baj? (szerintem igen, többi lenn)

Figyelt kérdés

Hány éves korig kéne egy nőnek menstruálnia,mármint hány éves korig jó ha elkezd?Úgy gondolom olyan 15-16 maximum.Szeretném tudni, hogy szerintetek gond-e az ha egy fiatal nő nem menstruál 17,5 évesen?

A testalkata egy anyagcserezavar(gyógyszert nem kap rá) miatt már kórosan sovány(45 kg,és 170 cm).

Orvos nem látta.(kellett volna?)

Segítsetek kérlek!

FONTOS


2010. szept. 27. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, el kellene mennie nőgyógyászhoz sürgősen :(
2010. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is baj, én 12 évesen már menstruáltam :O

De max 16 éves korában meg kellett volna neki jönnie.

Jó lenne, ha látná a lányt egy orvos!

2010. szept. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Várom a további válaszokat.

2010. szept. 27. 22:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En valami olyasmit hallottam, hogy a nagyon alacsony testzsir szazalek is okozhat menstruacios zavarokat. Ha vilag eleteben ilyen sovay volt, elkepzelheto, hogy ez is okozhatja. De biztosat persze nem tudok mondani.
2010. szept. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nem kérdés, hogy orvos és nem csak nőgyógyász hanem a sulyából is lehetnek súlyos gondok ideje lenne elkezdeni kezeltetni magát minnél előbb.
2010. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%
istenem...a felső határ állitólag a 16...minek kell másfél évet várni,és amúgy is szembetűnő h 170cm és 45kg...alapból orvoshoz kéne járnia(járnod??) nem gyk-n kérdezgetni...néha nem értem az embereket... és hülye kérdés h "kellett volna látnia orvosnak?" PERSZE hogy kellett volna,a normális az lenne h 13-14 évesen(de elöbb is) elmegy nődokihoz...és az anyagcserezavarral se járni orvoshoz...
2010. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy tudom, hogy 16éves korig meg kell jönnie, úgyhogy itt valami gond van. Mindenképp orvos (nőgyógyász, endokrinológus) Lehet, hogy az anyagcsere zavart is valami hormon probléma okozza és ez hat ki a menstruációjára.

Az anorexiásoknak, bulimiásoknak is gyakran van, hogy megszűnik a mensi.

2010. szept. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vékony és nem lehet tudni, hogy esetleg az alapbetegsége is befolyásolja-e ezt, hogy még nem mensizik. Lehet, hogy a lány tudja, csak téged is érdekel a dolog? Nőgyógyász tutira tudja a választ.
2010. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mindenképpen nőgyógyász

általában 17 évesen szokták mesterségesen megindítani, ha addig nem jön meg

de mivel neki egyéb baja is van, gondolom, ki fogják vizsgálni

2010. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

tegnap 22:41

Örülnék ha nem lennél BUNKÓ!


Amúgy nem én, csak engem is érdekel amint azt a tegnapi 23:43-as válaszoló is mondja,az anyagcsere zavarral meg jár orvoshoz de egyenlőre várnak hátha kinövi.

A többieknek köszönöm!

2010. szept. 28. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!