Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a méhkivételnek, és az utána jelentkező klimaxnak?

Figyelt kérdés
Anyámnak 1 hete vették ki, csak a méhét, mégis azóta egyszerűen bedilizett, a családdal azon gondolkozunk, hogy fogjuk elviselni. :S Hőhullámai vannak, nyög egész nap, még a kórházból is bunkón elzavart minket, mert ő pihenni akar. Eddig nem tartozott a legtapintatosabb nőszemélyek közé, de most, ha ez még rosszabb lesz, szerintem elköltözök itthonról. Csak eleinte ilyen rossz a helyzet, vagy ez megmarad nála? Keresztanyám szerint klimaxos lett a műtét hatására. De miért ilyen elviselhetetlen? Ha minden nő ilyen lenne klimaxosan... :S Nem értem... nem lehet valami gyógyszert adni neki? Apám szerint tuti depressziós lesz, ráadásul közös munkákjuk van, ami most min apám nyakába szakad, ő egyedül nem bírja. Anyám meg azért nem fog semmit csinálni, csak mindenkivel veszekedni, mert kivették a méhét és klimaxos?
2010. szept. 20. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, a méhkivételnek nincsenek tünetei.

Ha csak a méhet távolítják el, de megmaradnak a petefészkek, nem kellene klimaxos tüneteknek jelentkezni. (Hacsak nem, véletlen egybeesésként most kezdődik...)

Vannak olyan gyógyszerek, amelyek enyhítik a klimaxos tüneteket. Lehet, hogy a műtét (a "veszteség") valamilyen lelki folyamatot is indukált, esetleg ideggyógyász segítségre is szükség lehet.

2010. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért durva! Sok nő számára a nőiessége elvesztését jelenti a méh kivétele. Ez azért nem egy egyszerü "mandula" kivétel volt. Lehetnél kicsit türelmesebb. Egy héttel a mütét után szerintem teljesen normális, hogy depressziós, fáradt, és nyűgös. Gondolj bele, hogy akár el is veszthetted volna édesanyádat, akkor is igy beszélnél róla? A családnak ilyenkor mellette kéne állnia, és nem támadnia.

Apám a legnyugodtabb ember volt a világon, és amikor rákos lett elviselhetlen lett. Mégis egy hangos szó nélkül ugráltam körülötte fél évig. És még ma is szivesen megtenném, de sajnos már nem tehetem.

2010. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vették ki a méhemet, semmiféle klimaxos tünetem nincsen. Csak jó érzésem van, nem kell a mensessel foglalkozni. Néha pirosodok, erre Remifemint szedek napi l-et. 6 hét után lettem jól a műtét után. Adjatok időt Neki. Az előző válaszok nagyon jók voltak.
2010. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért egy halálos betegséget ne hasonlítsunk ehhez. Anyám sosem volt az a tipikus nőies nő, tesz rá nagy ívben, hogy hogy öltözködik, nem sminkeli magát, nem törődik semmivel, szóval nem hiszem, hogy ezen múlt volna a nőiessége. Gyereket sem akart már szülni, az is mindegy neki. Szóval semmi veszteség nem érte.
2010. szept. 20. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, egy nő ilyen műtét után nagyon sok mindentől félhet. És elsősorban attól, hogy ezek után nem fog kelleni a férjének. Biztosan fog kapni hormonpótló gyógyszert, amitől helyre fog állni a hormonháztartása. Valószínű én sem lennék különb az ő helyzetében. Nem kis műtétről van szó, és valószínűleg fájdalmai is vannak. Próbáljatok türelemmel lenni felé, szeressétek még akkor is ha most hisztis, nyűgös stb. Ha nem akarja hogy látogassátok ne tegyétek. Felkell dolgoznia neki ezt a traumát, ami a lelkébe mar.
2010. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem is volt beteg, csak jó dolgában kivetette a méhét?

A te anyád sem lennék.

2010. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért ne hasonlítsunk...? Méhrák miatt is ugyanígy távolítják el a méhet, mivel nem írtad, nem is tudhatjuk, miért kellett? Olvastad már a szövettani vizsgálat eredményét?

Lehet, hogy édesanyádnak vannak bizonyos külső tulajdonságai, megnyilvánulásai, ami alapján megítéled őt. Vajon azt is jól láthatod, mi zajlik le benne a műtét után? Azt írod, minden mindegy neki, nem törődik semmivel...Ezek tipikusan depressziós tünetek, tehát valószínűleg csak lehet valamilyen lelki szintű problémája és inkább segíteni kéne (még ha nehéz is), hogy feldolgozhassa, mihamarabb túl legyen rajta. És elsősorban nem azért, hogy neked jó legyen...már bocs.

2010. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!