Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet érezni a menstruációs...

Lehet érezni a menstruációs vér szagát ha rendesen tisztálkodok is?

Figyelt kérdés
Régóta ilyen félelmem, hogy mások megérezhetik ha épp menstruálok és érzik a vért. Bármikor ha elindulok valahova mindig zuhanyzok és ott is rendesen megmosom. Ennek ellenére, néha van hogy lehet beképzelem, hogy én is érzem a vér szagát, bár bárkit kérdeztem körülöttem ismerősök, mind nemet mondtak. De valahogy nem tudok megnyugodni. Ha munkahelyen vagyok ott is próbálom wc-n megtisztítani, nedves törlőkendővel meg minden, hogy mindig frissebb maradjak de így is pánik van rajtam emiatt, még jobban mint ha átáznék mert átázni sosem áztam át csak itthon. Hogy ne szorongjak emiatt? Néha buszon vagyok, ha párszor rám néznek emberek, azt hiszem a szag miatt, hogy hogy lehetek ennyire büdös És nem akarom hogy emiatt "szenvedjenek" mások. Egyszer volt, hogy tesin nagyon pukiznom kellett 2x és akkor kijött, és érezték de szerencsére nem rám fogták de annyira pánikoltam, hogy meglógtam utolsó óráról emiatt. Viszont utána se gondoltak rám. De nem is amiatt, hogy bement volna kaki, hanem a büdösség miatt. Mit kezdjek ezzel, ez szorongás vagy mi? Van alapja ennek, hogy nem irracionális a félelmem? Mostanában nagyon sok vér jön ki belőlem és emiatt is szorongok.

2022. ápr. 21. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez szorongás és ilyen szinten már irracionális. Te szoktad másokon érezni a vér, a menstruáció szagát? Mármint olyankor, amikor te nem menstruálsz, mert akkor nyilván azt gondolod, hogy a magadét érzed. Ha máskor nem érzel ilyesmit, akkor légy nyugodt, mások sem érzik rajtad.
2022. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Szia én is ilyen problémával küzdök. Mindig barátomat kérdezem, ő érzi e a vér szagot, de sose érzi, én meg mindig.


A szag gátolásra és az átázás veszélyét úgy szoktam csökkenteni a nedves törlőkendőzésen kívül, hogy ha megyek valahová mindig super plus tampont teszek be. Valamint illatosított betétet, a dm-be van saját márkás 2 fajta azokat nagyon szeretem valamint a Naturella betéteket, a többi az illatmentes, azokat nem is használom. Egyrészt így sose áztam át, legnagyobb tampon+betét, mert én is iszonyatosan ömlök, de így a betét megtartotta, illetve hogy illatosítva volt nagyrészt elnyomta a vér szagot is.

2022. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
vannak illatosított betétek is
2022. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!