Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hiszem gombás fertőzés,...

Azt hiszem gombás fertőzés, nem tudom hogy kaphattam el, de ég viszket, viszont csak a bőrfelület nem tudom így is kell a hüvelykúp használata?

Figyelt kérdés
A bőr felülete elég durva volt,elkezdtem canesten krémmel kezelni azóta ez elmúlt viszont most hámlik...ez jó vagy csak mégrosszabb?Orvost csak végső esetben szeretnék kérlek válaszoljatok
2008. dec. 17. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem viszket és nem is piros csak hámlik? Egyébként nem tudom mitől lehet a hámlás, nekem még sosem hámlott le utána.

Amúgy bármitől elkaphatod, ha tényleg gomba. Suliban vagy bármilyen helyen, ha a wc felett 2 méterrel lebegsz, akkor is elkapod.

Azért én lehet, hogy mégis csak elmennék ahhoz a dokihoz.

2008. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem viszketet, nem égett, nem is vettem észre csak a doki. Akkor mire jó a az intim mosakodógél és törlőkendő, ha gomnát kapunk? Régen nagyanyáink mit használtak? Nem is voltak mindenféle fertőzéseik.
2008. dec. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bőrfelületen fertőződtél, 99,99999% kb., hogy "belül" is! A hámlás már a gyógyulás felé vezető úton van, de nem jelenti azt, hogy meggyógyultál, ha végül kívülről minden okésnak látszik! A hüvelygombának amúgy lehetnek egyéb jelei is, viszketés, folyás, de nem feltétlenül. Tehát, ha csak ezt nézzük, szerintem mindenképp javasolt a kúp használata, de leginkább javasolt az orvosi vizsgálat, még akkor is, ha ez kellemetlen számodra. A laborban pontosan megállapítják, hogy mitől fertőződtél meg. Amúgy rengeteg helyen össze lehet szedni és nagyon makacs is tud lenni. (Uszoda, törölköző, műszálas fehérneműtől pállott bőrön is nagyon hamar jól érzik magukat, és persze szexuális úton is, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy a másik egy másiktól hozta... stbstb ) Lehet, hogy tünetmentessé válsz, legalábbis szerinted, mégis ott van... Ami még nagyon fontos, hogy, ha van szexuális partnered, őt sem árt kezelni, sőt! Oda-vissza fertőzhetitek egymást és ebben az esetben semmi nem segít. Ne halogasd a dokit!
2008. dec. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bizony az előttem szólók jól mondják. Nyugodtan menj el a dokihoz... náluk ebben semmi rendkívüli nincs, hiszen ők minden nap találkoznak ilyennel... és különben is. Rengeteg nő küzd ugyanezzel a problémával. Sajnos tényleg... nem kell még ráülnöd a vécére sem, akárhonnan elkaphatod. Kerüld a nyilvános mosdókat. :S
2008. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat...azt hiszem javul a helyzet már nincs olyan iszonyatos viszketés csak múlna már el végre!hüvelykúpot még sosem használtam azt csak simán fel kell helyezni mint a tampont?
2008. dec. 18. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, csak símán! De célszerű elolvasni a használati utasítást, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét :) Van olyan is, aminél öblíteni kell előtte az előző maradékát.
2008. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor kezdett el hámlani, amikor még tényleg elég durva volt, de akkor már nagyon viszketett is, úgyhogy elmentem dokihoz... Rájöttem, hogy előbb kellett volna..
2008. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!