Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a menzeszem első 2 napja...

Ha a menzeszem első 2 napja fáj, az normális még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 15 éves korom óta menstruálok, eleinte nem emlékszem fájt volna különösebben. Aztán gimiben elkezdte, hogy eléggé fájt amikor megjött, mindig vettem be rá 1 db. csillapítót, de sok osztálytársam ugyanígy volt ezzel.

Azóta ugyanez van, hogy aznap mikor megjön és másnap nagyon görcsölök, általában ilyen enyhe hasmenést is okoz. De ha beveszek 1 gyógyszert (Benuront szoktam), azzal tűrhető.


És az egyik barátnőm barátnője endos és azzal "riogatott" hogy nekem is az lehet, tökre megijesztett. Erre mondta nekem nővérem, hogy szerinte ez picit túlzás azért, mert pl neki is és sok más nőnek okoz hasmenést, erős görcsöt az elején.


Ezen kívül a mensim pontos, mint a templom óra, 25-28 nap közötti ciklusaim vannak, sose marad ki, nem hinném, hogy erős a vérzésem, napi 3 betét cserével megvagyok. Ami a stex közbeni fájást illeti, sose jelentkezett. Annyi, hogy a peteérésem megérzem, mikor van (szúr az egyik oldalam).


Én úgy tudom tök sokaknak fáj eléggé az első 1-2 nap, ez máris nagy bajt jelentene?



2022. márc. 28. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj a menzesz sajnos ezzel jár nagy általánosságban, kevesen vannak azok a szerencsések akiknek nincs közben görcs
2022. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor örülök, ha más se gondolja kórosnak. Az erősségen is gondolkoztam, de most is pl 2.napon vagyok, 11-kor cseréltem és nincs tele a betét em.. Persze ülő munkát végzek és általában mikor kimegyek mosdóba, nos hát igen..

De a betéten sosincs olyan úristen mennyire sok max a fele olyan kb.

2022. márc. 28. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dejó neked, hogy egy gyógyszerrel bírod :D


Én ha nem veszek be a 2. napon, 4 óránként, akkor meghalok kb.

2022. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4 óránként?? Oh szegényem, milyen gyógyszert szedsz?

Én nemrég váltottam Benuronra és tudom, hogy csak középerős, de nagyon le lettem beszélve a nem szteroid dolgokról (cataflam, apranax, algopiryn stb) mert állítólag nagyon károsak. Régen Apranaxot szedtem, abból egy fél kiszedte nekem órákra :D A Benuron mellé azért kell a meleg palack is, meg amíg nem hat nagyon kínlódok.

2022. márc. 28. 17:14
 5/5 anonim válasza:
#3 ha nagyon görcsölsz, arra fájdalomcsillapítót és görcsoldót érdemes bevenni, gyógyszertáros mondta, hogy a kettő erősíti egymás hatását. Vehetsz Algoflex M-et, vagy, ahogy én szoktam, külön megveszem a fájdalomcsillapítót (100 db-os Ibumax 3800 ft) és a görcsoldót (Drotaverin 800 ft). Drotaverint, már jó ideje nem vettem, lehet, hogy azóta többe kerül, mert eredetileg 600 ft volt. Ezen kívül, a kettő együtt, migrénre is jó.
2022. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!