Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció megszünteti a...

A menstruáció megszünteti a fertőzést (gombás, bakteriális)?

Figyelt kérdés

A menstruáció előtt két nappal jelentkezett folyásom, amitől viszkettem és fájt. Már nem volt időm időpontot foglaltatni a nődokinál és canestenes kezelésre sem volt elég az idő.

Ha elmúlik a menstruációm, azzal együtt a fertőzésem is el fog? Vagyis "tisztít" annyira, hogy meggyilkolja a bacikat?


2010. szept. 11. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem.

akkor nem lenne egy nőnek hónapogik fennálló fertőzése meg nem lenne szükség gyógyszerekre.

2010. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem! Mert miért is szüntetné meg?


A menzeszt tisztulásnak is nevezték régen, de ez nem a betegségektől való megtisztulást jelentette akkor sem, hnaem a feleslegessé vált menstruációs vértől (levált nyálkahártyától).

2010. szept. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem többször előfordult már ilyen ,és ahogy elmúlt a menszeszem úgy a viszketés is.
2010. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem,egyáltalán nem,sőt,inkább elősegíti a fertőzéseket.ugye mint tudjuk,a menstruáció idején a méhszájon keresztül távozik a vér,ami ugye nyitva van.szóval a bacik sokkal könnyebben bekerülnek a szervezetedbe.Ezen kívül szerintem jobb ilyen nedves törlőkendőt használni (nemtom,babapopsikendőnek hívjuk mi) és ha betétet használsz,3-4× lehetőség szerint cserélni,nem teli kádban fürödni,hanem langyos vízzel zuhanyozni.így tuti el lehet kerülni a gombát és a bacikat,amik alapjáraton ilyenkor sokkal könnyebben megtámadják a szervezetet.
2010. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!