Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes intim mosakodót...

Érdemes intim mosakodót használni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már sok dolgot hallottam ezekkel kapcsolatban, sokan ajánlották sokan nem. Tegnap voltam először nőgyógyásznál, néha elég erős folyásom van, viszont a nőgyógyász azt mondta, hogy ennek az oka a sok stressz. Megvizsgált, csinált ultrahangot, azt mondta, hogy teljesen egészséges vagyok, minden rendben van. Kérdeztem, hogy a folyás oka lehet-e valamilyen fertőzés? A válasza az volt, hogy szó sincs ilyesmiről...


Az intim mosakodóról viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy javasolja-e vagy sem. Lactacyd Femina PH 5.2 mosakodógélt vettem, szerintetek árthatok vele, ha a sima hétköznapi tusfürdő helyett ezt fogom inkább használni? Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezekkel kapcsolatban?


Köszönöm ha valaki válaszol.


2010. szept. 11. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom határozottan ellenzi. Mert hiába állítja a felirat, hogy nem bolygatja meg a hüvely természetes egyensúlyát, igazából pont azt teszi.

Szobatársaimmal beszélgettünk a témáról. Igazából semmivel nem volt kevesebb problémája azoknak, akik ilyen gélt használtak, sőt.


A hüvely alapból úgy fejlődött ki, hogy öntisztuló. A rendszeres folyásnak is pont az a lényege, hogy megakadályozza, hogy kórokozók kerüljenek be. Tehát gyakorlatilag a folyás maga a tisztulás. Szerintem inkább hagyd, hadd működjön normálisan.

2010. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyenem van, hanem másféle, de nekem nagyon bevált. Nem használom minden fürdésnél, csak néha. Pl ha érzem, hogy viszketek, vagy valami folyásom van, akkor aznap este használom a lemosót, és megszűnnek a problémák. Hogyha nem lenne rá szükségem, én se használnám, mert drágállom, meg akinek tényleg semmi baja nincs, annak felesleges az ilyesmi... de nekem muszáj, és örülök neki, hogy rátaláltam.
2010. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te a sima hétköznapi tusfürdőt belekened a nemi szervedbe?:SS
2010. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy belekenem :)

De sima vízzel nem lehet úgy lemosni, ezért pár csepp tusfürdőt szoktam vízzel felönteni és azzal lemosom. Nem belekenem csak megmosom :D

2010. szept. 11. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!