Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mely fogamzásgátlókban van...

Mely fogamzásgátlókban van több ösztrogén mint progeszteron?

Figyelt kérdés

Mert elvileg az a jó,az ilyentől nem lesz libidócsökkenés?


S kérdezném még,ha valaki tudja,hogy amit a Mirena hormonos spirál kibocsát anyagot (levonorgesztrel hormon),az melyik a fog.gátlókban lévő kettő közül és ez mennyivel enyhébb vagy jobb hormonkezeléssel történő védekezés?


2010. szept. 10. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Hűű nem tudom, de most hogy kérdezed ez engem is érdekel, a libidócsökkenéses dolog miatt!

Az enyém Belara,de nincs ráírva hogy melyikből mennyi van benne!

Remélem valaki tud valami okosat mondani róla!

2010. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak egyetlen egy olyat találtam, amiben több az ösztrogén komponens: Qlaira


Az összes többinél több az ösztradiol. De honnan veszed, hogy a több progeszterontól nem lesz libidócsökkenés?...


A Mirenában lévő levonorgesztrel pedig progeszteron.

2010. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne ráírva? Ne idegesíts már:D Betegtájékoztatóban benne KELL lennie. Amúgy Belara: 30 µg etinil-ösztradiol és 1.71 mg klórmadinon
2010. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontosítom a válaszom. 3, 2, 2, 1 mg ösztradiol-valerát és 0, 2, 3, 0 mg dienogest. Tehát nem mindig több a progeszteron (olyan nem is lehetne vszínűleg...).
2010. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A több ösztrogént tartalmazótól nem lesz elvileg libidócsökkenés. Hogy honnan veszem,azt már pontosan nem tudnám megmutatni,de 3 napja fogamzásgátlókkal kapcsoltos információkat olvasok a neten, és valahol azt olvastam,hogy a Mercilon,amit én szedek/mostmár szedtem,azért rossz libidó szempontjából,mert nagyobb arányban van benne a 2 összetevő közül a progeszteron.
2010. szept. 11. 20:20
 6/10 A kérdező kommentje:

A Belaránál ugyanaz a két hormon aránya:


[link]


És az sem jó.

2010. szept. 11. 20:22
 7/10 A kérdező kommentje:

21.07-es! Az etinilösztradiol több az összes többiben? Mert elvileg az az ösztrogén. Nézd csak ezt innen tudom:


[link]


Első bekezdés.


Teljesen kész vagyok már ettől a témától,de a lényeg,hogy most leállok a fogamzásgátlóval,azt nem tudom meddig,de hogy leteszem az biztos.Viszont hogy mi lesz ezután,mi lenne a legjobb azt még nem találtam ki.

2010. szept. 11. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam. Tehát a Qlairának olyan az összetétele, amit beírtam. Az összes többinél pedig több a progeszteron!!!
2010. szept. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy védekezz gumival pl. Az teljesen megfelelő védekezési módszer. Vagy ha van már gyereked, tetethetsz fel spirált is.
2010. szept. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gumit nem szeretnénk,egyáltalán. Szerintem mini spirál lesz ebből,holott még nem szültem,de olvastam,hogy ez elvileg a "nem szült" nőknek van kitalálva.
2010. szept. 13. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!