Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyógyszert tudok venni...

Milyen gyógyszert tudok venni a hüvelygombára, ami nem vényköteles?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a férjemmel és időnként nagyon erős hüvelyi folyásom van, ami általában már olyan darabos...voltam orvosnál nem 1x, nem 2x. Szedtem / használtam olyan gyógyszert, ami segített, de olyat is, ami semmin nem változtatott. A Canesten Plus-on kívül mi van még olyan gyógyszer, amit vény nélkül tudok venni a gyógyszertárban? Meg mivel kezelheti a párom a "saját dolgát", hogy ez az izé ne menjen oda-vissza???

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 6. 06:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Gynoxin lágy hüvelykapszula. Van belőle 600 mg-os ebben csak 1 db van, és 200 mg-os, azt hiszem ez 3 db-os. A párodnak viszont csak a Canesten kenőcsöt tudom ajánlani. Sajnos ismerős a helyzet, mivel cukorbeteg vagyok és ez hajlamosit a gombásodásra. :(
2010. szept. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 3 évig szenvedtem, mig egy orvos ajánlotta a Gynoxin hüvelykrémet és nem hiszed el, de csak ez vált be! Páromnak meg a Canesten krém 1 hétig napi 2szer.
2010. szept. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Keress fel egy másik orvost, mert egyrészt az, hogy állandóan visszajön arra mutat, hogy vagy nem gomba, vagy nem az a tipusú, amire a felirt gyógyszer hatna, másrészt a párodat is ugyanazzal kellene kezelni a legtöbb esetben.

Egy felelöségteljes orvos kitenyésztteti a kórokozót és az erre ható szert irja fel. A legtöbb gomba rezisztens a Canestenre, mivel a legtöbben ha kell, ha se használják és igy már hozzászoktak a gombák. De lehet baktériumos fertözés is, a tünetek nagyon hasonlóak, de a kezelése más.

Amit vény nélkül lehet kapni, az nem igazán hatásos, csak tüneti kezelés. Ha ennyire elhúzódó a fertözés, akkor a kezelés se sikerülhet 3 nap alatt.

2010. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom még a natúr joghurtba mártott tampont. Ami a hüvely ph értékét szabályozza, helyrehozza. Nagyon sok ismerősömnek bevált ez az egyszerű, de nagyszerű eljárás.
2010. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Marhára nagyszerű eljárás. Régen volt értelme a joghurtnak, mert éltek benne tejsavbaktériumok. Szerintetek a mai joghurtokban mi van az állományjavítón, a tejporon meg a tartósítószeren és ízfokozón kívül?

(Ja, tudom, Bifidus Esensis...)


Kérdező, nem írtad, hogy viszketne. A hüvelygomba elviselhetetlenül viszket. Ha nem viszket, nem gombád van. Én is egy másik dokit javasolnék.

Ha tényleg visszatérő gombád van (csak elfelejtetted a viszeketést), az lehet Candida, de ezt kivizsgálással lehet kimutatni, és diétával kezelni. (A kolléganőm is így járt.)

2010. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem jellemző a viszketés! Nagyon ritkán, de az sem "elviselhetetlen". Tehát nem vakarom egész nap! :-) :-(
2010. szept. 6. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor meg aztán hiába kezeled magad gombára....irány a doki és kérj kenettenyésztést, ha nem csinál, akkor másik doki
2010. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3.válaszolónak üzenem, hogy engem mégis a vénynélküli rakott helyre ,a többi szarság nem és ezt is egy doki ajánlotta, szóval irány a patika és ved meg azt a krémet és ha nem jó akk meg doki.
2010. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13:11-es: "szóval irány a patika és ved meg azt a krémet és ha nem jó akk meg doki" - szerintem éppen forditva, mielött gyógyszereket kensz magadba, ELÖTTE kell az orvos, mert - mint a kérdezö válaszából ki is derül - nem gombáról van szó. Egyébként is hülyeség elöször valamit használni, ami a legtöbb esetben csak a kórokozót teszi immunissá a szer ellen, magarad vegyszerezniu feleslegesen, hogy utána kiderüljön, hogy egész más bajod van, más kezelés kell rá.
2010. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!