Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem küldenek mr vagy ct...

Miért nem küldenek mr vagy ct vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Felvetődött a petefészekdaganat gyanuja mégsem küldenek további vizsgálatokra!Március óta 3 havonta kontrollok ultrahang és tumormarker!Mr/ct több mindent mutatna!
2021. okt. 21. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert ezek szerint mégsem annyira vetődött fel a rosszindulatúság...
2021. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak annyira vetődött fel,hogy márciusban kiakarták venni a petefészkem!A tumormarker értékeim sajnos azóta sem jók!
2021. okt. 21. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem mész el máshová?

Mekkora a tumor? Fotó van? Milyenek a tumormarkerek? Ha ki akarták venni, most miért nem akarják?

2021. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsősorban én kértem a kontrollokat mert kb.4-5cm képletről volt szó ami többrekeszes és nem akartam elhinni,hogy egyből kipakkolnak!A későbbiekben a ciszták egyre kissebbek lettek de a tumorértékek nem!

Sokat olvastam erről a témáról és szinte minden helyen ultrahang(ami nálam megvolt),tumorértékek(roma score),mr/ct ami alátámaszthatja a daganat jelenlétét!

Roma score 76 helyett,98,112,98

Magas kockázat

2021. okt. 21. 18:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Javitanám he-4 a fenti adat

Roma score 11.4 helyett 27.30,34.60,27.80

2021. okt. 21. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy jó- vagy rosszindulatúnak néz ki, leginkább UH vizsgálattal lehet eldönteni, mert akármennyire hihetetlen, sokkal jobban lát, mint bármely más képalkotó.

A CT-nek, MR-nek inkább akkor van szerepe, ha rosszindulatúnak gondoljuk és azt akarjuk megnézni, hogy van-e áttétre gyanú.

Jó lenne a pontos lelet, pontos tumormarker értékek és a fotó, ez így elég kevés. De továbbra is azt mondom, hogy ha úgy gondolod, hogy nem megfelelő az ellátásod, akkor vagy első sorban a vizsgáló orvosnál kell jelezi, vagy egyszerűen átmenni máshová és másodvéleményt kérni.

2021. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs de laparoszkópiát nem ajánlottak fel? Egy vizsgálat szükségességéről az orvos dönt nem te. Persze ha nem értesz egyet akkor el lehet menni magánba megcsináltatni, de itt szerintem szimplán annyi történt, hogy orvosilag egyértelmű, hogy mit kell csinálni csak neked ez nem tetszik.
2021. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!