Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az tényleg normális hogy...

Az tényleg normális hogy 32évesen még mindig a mentő visz el, ha menstruálok?

Figyelt kérdés
Kértem hogy csináljanak laparoszkópiát,mert egyszerűen nem akarom el hinni hogy normális az a pokoli fájdalom amit minden hónapban átélek,de azt mondta az orvosom,hogy nem csinálja meg,mert nem hiszi hogy szükség lenne rá.A korházban,amikor bevittek múltkor is,ott volt aki azt mondta hogy csinálni kéne,de egy másik doki megint ellenezte.Meg olyan okos tanácsokat kapok,hogy szüljek és elmúlik.Hagyjuk már,az én közeli hozzátartozóimnál egyiknek sem enyhült szülés után se,(tudom hogy van kivétel,de az nem én leszek)ráadáasul nekem a családban mindenki így szenvedett.Semmilyen fájdalomcsillapító nem használ,hiába kapok.Most ez normális,vagy sem?
2010. aug. 30. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress olyan dokit, aki melléd áll és elküld, nehogy nagyobb baj legyen!
2010. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

na az ilyen orvost köpném le, keress másik dokit...ha megírod merre laksz, szerintem, lesz pár javaslat a csajoktól


fogamzásgátlót nem szedsz? nekem attól jobb lett a helyzet, bár sose voltak ilyen extrém tüneteim

2010. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állítólag gyógynövények vagy torna enyhíthetik. Én csak hányok az első napon, de az is szörnyű.
2010. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg keress másik dokit.


Engem sose vitt el a mentő, de azét nekem is mindig erős és fájdalmas volt a havi vérzésem, hányinferrel és általános rosszulléttel, hidegrázással járt együtt, a fájdalom mellett. A szülés óta sokkal gyöngébb és egyáltalán nem fáj a menszeszem. Anyum is ugyanerről számolt be.

2010. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress olyan dokit, aki hajlandó esetleg laparoszkópiát csinálni.
2010. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én már annyi orvosnál voltam szerintem nincs budapesten olyan akinél ne jártam volna.Most 1 évre felírt a dokim fogamzásgátló tablettát,érdekes hogy ebben a korban szedek mert házas vagyok,anno 10éve szedtem utoljára,de akkor sem használt nagyon,egy picit enyhített a fájdalmon,de kellett mellé a fájdalomcsillapító.Én konkrétan ki sem tudok kelni az ágyból,zsibbadnak a lábaim,tehát a járás nem igazán megy,a görcsökröl meg ne is beszéljünk.Most kell majd megjönnie megint,1 havi gyógyszert használtam,szerintem még semmit nem fog enyhíteni.
2010. aug. 30. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha csinálnának laparoszkópiát, egyrészt nem biztos, hogy bármit kimutatna, mert azért egyéb elváltozásoknak lennének más tünetei is, amik nem csak menstruációkor jelentkeznek és valószínűleg a doki azért sem akarja megcsinálni, mert annak lehetnek szövődményei. Ez a szakmai része, mint egészségügyis.

A másik, amit magánemberként mondok, hogy vannak sajnos olyan nők, mint ahogyan te is mondtad hogy felmenőid közt a nők ugyanettől szenvedtek, magyarán nekik sem volt szervi elváltozásuk. Előfordul olyan, láttam, hogy bizonyos nők egyszerűen nem tudták kontrollálni az indulataikat menstruáció alatt és nagyon durva dolgokat csináltak.

Csak annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg tornázni az mindenképp enyhíti a görcsöket, mikor sportoltam edzés után mindig jobb volt, vagy ülj bele egy kád forró vízbe, a meleg is oldja a görcsöt. Sok folyadékot igyál, főleg mensi alatt. Melegvizes palack a hasadra.

Gyógyteákkal kéne még próbálkoznod, nyugtató, izomlazító teákkal. Szóval minden olyasmivel, amit te magad is tudsz, ilyen problémákra nincsenek gyógyszerek, csodaszerek.

28/N

2010. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most akkor a következő kérdésem az lenne,ha már felhoztad,hogy menszesz alatt lehet fürödni?Mert erről is megoszlanak a vélemények.Valaki azt mondja,nem szabad olyankor ülőfürdőt csinálni...nem egészséges.
2010. aug. 30. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:
A menstruációval kapcsolatban igenis számít, hogy mi van a fejedben. Ha azon járatod az eszed, hogy így fog fájni, úgy fog fájni, akkor valóban fájni fog. Ernyeszd el magadat alul, amennyire csak tudod, és az segíteni fog! Jobbulást!
2010. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt mindenki hasznos tanácsot adott, de pld. lehet szeretkezni és maszturbálni is. Ugyanis az orgazmus hatására a méh több összehúzódás után elernyed és legalább fél órán át nyitva van a külső méhszáj. Egyébként ne csak nőgyógyászhoz fordulj, hanem esetleg onkológushoz. Ja és ha privát mész, még sokkal több mindent is el tudsz mondani, és a tanácsok megnyugtatók lesznek.
2010. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!