Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért szúr a tampon?

Miért szúr a tampon?

Figyelt kérdés
Most használtam először tampont és hiába toltam fel teljesen ha leülök érzem hogy ott van. Nem merem feljebb tolni mert félek hogy túlságosan a méhemhez tolom és valami méhszáj-sebet vagy mit kapok (azt tudom hogy nem tudom feltolni a méhembe). És ha kihúzom is eléggé fáj. Először normállal próbálkoztam de aztán a minivel de még az is szúrt egy kicsit amikor kihúztam. Amúgy szűz vagyok még. Előre is köszi a válaszokat :) 17/L
2010. aug. 28. 04:25
 1/7 anonim válasza:

nyugodj meg, szerintem pont azért szúr, mert szűz vagy..a leghelyesebb ha megpróbálod teljesen ellazulva fel helyezni. Ez úgy a legbiztosabb, lefekszel az ágyra, felhúzod mindkét térded..de szerintem ezt jól illusztrálják a tampon papirján is..ha így is szúr akkor ne használd egy darabig...én is így voltam, emlékszem, bármit tettem szúrt.. aztán feladtam, egy év mulva ujra próbáltam és minden rendben volt..én mondjuk dokihoz is elmentem,de semmit nem talált..magától megoldódott

35/L

2010. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Akkor még ne használj tampont. Lehet hozzáér a szűzhártyádhoz és azért szúr, vagy nem tudom :) én amikor szűz voltam fel se tudtam tenni magamnak, csak félig, aztán fájt és inkább kihúztam.

De már nincs ilyen gondom szerencsére :)

2010. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szűzhátya nem számít. Sztem az van, hogy túl lent van. Ne félj, nem fogod túl fel tolni, a mutatóujjam nekem el szokott tűnni.
2010. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

szerintem nincs elég fenn, és még nem telt meg. olyankor kemény, és még nyom. ha megszívta magát, puha lesz, és könnyen kijön.


én is tampont használok, de erre felnőttként tértem át. elég nagy divat fiatalok között - hát, nem tudom, én 14-17 évesen nem használtam volna, akkor sokkal jobb megoldás volt a betét. suliban nem is hiszem, hogy lehet higiénikusan cserélni.

2010. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

semmivel sem higiénikusabb ázott véren ülni órákig,de mindegy

az is lehet baj,hogy túl mélyre rakod,vagy túl "kintre",vagy nem jó szögben tolod fel,vagy nagy a mérete,vagy "száraz" vagy és kellemetlen felhelyezni,próbálkozni kell,lehetőleg otthoni használatra,hogy ha kényelmetlen,azonnal levehesd

2010. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindössze annyi a gond, hogy nem tolod fel elég mélyre. Addig told, ameddig csak befér a mutató vagy középső ujjad! Akkor van jó helyen, meglátod, nem is fogod érezni. És ne félj, ezzel nem tudsz sérülést okozni magadnak. A behelyezés után 1-2 percig természetes, hogy érzel valami apró bizsergést, hiszen az érzékeny felületeken toltad át a tampont, de ez azonnal el kell, hogy múljon. Ha nyomást érzel, akkor biztos, hogy nincs elég mélyen bent a tampon.

Kivenni pedig csak teljesen megtelt állapotban érdemes, különben valóban fájdalmas. Ha megtelt, puha, nedves és könnyen kicsusszan, ahogy húzod. Ne ijedj meg, nem ördöngős, csak ezt is gyakorolni kell, mint mindent :).

2010. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2010. aug. 29. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!