Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem merek kimozdulni a házból,...

Nem merek kimozdulni a házból, mert megjött. Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire?

Figyelt kérdés

Most jött meg elösször,ez lesz(péntek) az 5. napom...Már az elején tamponnal kezdtem. Minit használok,és 2óránként cserélem(vagy másfél). Nemigazán merek menni igy sehova,mi lesz,ha eltart ez 2hétig is?:S bár ugy vettem észre,hogy gyengül,és már nyálkás is.(azt olvastam,hogy ez már a végén jön elő,igaz ez?)

Remélem hamar elmúlik..De 5napja nem voltam sehol,mert nem tudnék hol cserélni..Mit tegyek?:(

15/L


2010. aug. 27. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Most már múlik, ne izgulj :) Ha esetleg mégis eltartana több, mint egy hétig, akkor menj el egy nődokihoz, mert az nem normális. Ha nagyon rettegsz az átázástól, akkor használj betét+tampon kombinációt (tudom, az elején elég kényelmetlen a betét, de meg lehet szokni), az biztosan véd így a vége felé. És biztos, ami biztos, ne fehér nadrágban menj ki az utcára.
2010. aug. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tegyél a bugyidba betétet is!
2010. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ob Flexia. Nekem ez jött be. Még sosem áztam át ezzel a fajtával! Nem vagyok benne biztos, hogy van miniben, de a normált is könnyű felhelyezni.
2010. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi nem esznek meg, és egyszer úgyis ki kell menned :D Suli meg majd ilyenek. Mindig legyen nálad, betét vagy tampon, a vége felé már elég ha betétet használsz, nehogy felsértsd a tamponnal a hüvely falát. Muszáj lesz majd megoldani a csere ügyét, de én betétet használnék a helyedben a suliban is könnyebb azt cserélgetni, mint tamponnal ott felvinni a bacit, meg idegeskedni, vegyél intim törlőkendőt is,attól felfrissülsz. (Dm: Silky, 300Ft)
2010. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tartom jónak, hogy már most tampont használsz. Sokkal nagyobb a fertőzések lehetősége, a másfél óránkénti csere pedig felsérti a hüvelynyálkahártyát. Ha az én lánykám lennél, én még egy kis ideig a betétet javasolnám neked, főleg az iskolában, ahol nagyon nem adottak a higiéniai feltételek.


A szorongásod pontosan mihez szól? Attól félsz, hogy átázol? Vagy esetleg attól félsz, hogy észreveszi valaki, hogy menstruálsz éppen?

Az átázás hidd el, hogy gyakorlat nélkül még könnyebb a tamponnal, mert nem látod pontosan, hogy mikor van tele. Ahhoz, hogy ezt megérezd, kell egy kis tapasztalat.

Javaslom, hogy vegyél egy normál méretű szárnyasbetétet (én az alwayst tartom a legjobbnak), és vegyél egy viszonylag szoros bugyit. A betétet ráérsz 3-4 óránként cserélni, pisilés után töröld át a puncid nedves törlőkendővel.

Ebben az időszakban értelemszerűen az átlátszó, világos nadrágok nem annyira praktikusak. Jobb a sötét, nem túl szoros naci, vagy a félhosszú, hosszú szoknya. Az is fontos, hogy ne szorítsa annyira a pocidat.


Nem fogja hidd el senki észrevenni, hogy menstruálsz. Minden nő menstruál, buszon, villamoson, suliban, munkahelyen. Te sem veszed a legtöbbön észre. Minden férfi tudja, hogy van ilyen, nem fognak meglepődni rajta, ha esetleg bármilyen kellemetlenséget okoz. Az életed, nőiséged része. Intézd diszkréten, de nem kell belőle titkot csinálni, mert nem beteg a tested, hanem pontosan egészségesen működik.

2010. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és nekem van egy picike kis nesszeszerem, abban van benn a betét, tampon, intim törlőkendő. Ha cserélni kell, akkor kikapom a táskámból és azt viszem be a mosdóba. Így nem kell dugdosni a zsebembe a betétet.
2010. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!:) Nem attól félek,hogy észreveszik rajtam,hanem az átázástól:S

Szóval akkor ez a nyúlós nyálkás izés vér a menstruáció végét jelenti?:)

2010. aug. 27. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégis csak attól félsz, hogy észreveszik:)

Igen, ez már a végét jelenti, lassan elég lesz a tisztasági betét is.

2010. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!