Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet a cickafark vérzésc...

Hogy lehet a cickafark vérzéscsillapító hatású?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a cickafark nagyon jó görcsoldó és vérzéscsillapító, ezért javasolják a menstruáció könnyebb átvészelésére és a vérzés csillapítására. Viszont én ezt nem értem.


Eddig azt hittem, van egy bizonyos mennyiségű vér, aminek távoznia kell a menstruációkor, és ezt csak gyorsítani lehet, például ha sokat sportol az ember, vagy sok vizet iszik.


Ezek szerint a vér mennyiségét csökkenteni is lehet? Ilyenkor nem rossz, ha az úgy "bent ragad"? Lehet, nem értem teljesen, de légyszi ha valaki érti, hogy mire próbálok kilyukadni és tudja a választ, akkor világosítson fel! :)



2021. jún. 13. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem ismerem a cickafark hatását, viszont a menstruáció lényege nem az, mennyi vér távozik. A méh nyálkahártya válik le, és az jár vérzéssel, annak kíséretében távozik. Ha teljesen le tud válni, csak kevesebb vérzéssel jár, abban nem látok semmi problémát, sőt, a szervezetre nézve a kisebb vérveszteség még kedvezőbb is.
2021. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem ragad bent. Szerinted megiszol egy bögre teát, és eláll lent minden??
2021. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, köszi. :)

És valahogy lehet bizonyosnak lenni abban, hogy teljesen levált?

2021. jún. 13. 14:22
 4/15 A kérdező kommentje:
*ez #1-nek szólt*
2021. jún. 13. 14:22
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen véralvadás gyorsító. Bent hamarabb helyre állnak a dolgok, ezért a vérzés idejét is rövidítheti minimálisan
2021. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De akkor nem káros. Ugye? :)
2021. jún. 13. 14:23
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

3

Ne aggódj, ezt nem tudod egy teával megakadályozni. Ugyanúgy megtörténik minden, csak gyorsabban regenerálódik


Mint amikor elvagod a kezed. A seb be fog gyógyulni, de mindenki más ideig vérzik egy ugyanakkora sebből, nem marad ki náluk sem a sebgyogyulas egy lépése sem, csak hamarabb helyre jön

2021. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem káros. Biztos van negatív hatása ha túl sokat iszol, de az ajánlott adagtol semmi bajod nem lesz
2021. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros, sőt. Ezt kell kúraszerűen inni női bajokra. Mikor nem volt rendben a ciklusom, állandóan késett meg kimaradozott, ezt ajánlották, és gyönyörűen rendbetette.
2021. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció esetén nem bizonyos mennyiségü vérnek kell eltávoznia, hanem a nyálkahártyának kell teljesen leválnia és kikerülni a szervezetböl.

Ez járhat több és kevesebb vérzéssel, nem az a lényeg.

2021. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!